Viestin kirjoittaja tuli naapuristoomme n.25 vuotta sitten. On KD:n uskollinen soturi. Kirkon radikaaliryhmää viidesläisyyttä hän edustaa.
Heidän etiikkansa sallii toisinuskovan härskin henkisen ajojahtimaisen painostamisen.
Heidän tukiryhmänsä lanseeramana he lähettivät Yle-Kymenlaakson radiossa äänilööppiä, joka oli kohdistettu henkilöäni vastaan.
He esittivät pahoittelunsa presidentti Martti Ahtisaarelle. Hän oli maakuntakierroksella viimeisenä presidenttivuotenaan.
Samaan aikaan kirjoittaja liehui netissä kirjoittaen itsemurhamahdollisuudesta, jonka saattaisin tehdä tuon tammikuun ankeudessa.
En tiennyt vielä tuossa vaiheessa olevani synnynnäinen autisti (as).
Minua kirjoittaja on kuluvana kuun aikanakin nimennyt pahasti mielisairaaksi, joka pitäisi saada pitkäaikaiseen psykiatriseen hoitoon
Se kirjoittaa aina nimettömänä. Joissakin "omiensa" yhteydessä käyttää etunimeään Vesa.
Toivo Lång 77v
Inkeroinen
"Ateismi johtuu köyhästä aivotoiminnasta -tutkimus
3
96
Vastaukset
- eräveikot.ry
Vai niin, vai niin. Aika pahaksi on päässyt teillä. Pitäisikö sieltä Kuusamon kunnasta tulla jo virallinen konsultti selvittämään asiaa.
Jos suurpetoihin menette koskemaan ilman lupaa niin tietäkää, ettei sakoilla pääse pälkähästä aina. Voipi häkin ovetkin siinä helistä. - se.ei.enää.palaa
Palstahan ei ole erilaisten ismien kohtauspaikka vaan täällä keskustellaan evoluutiosta tai sen puutteesta, eräiden kirjoittajien mielestä.
Tänäpäivänä evoluution mitätöintiyritykset katsotaan tiedepiireissä tieteen vastustamiseksi. Tarkemmin kreationistien toimesta. Fundamentaliti uskovaisten toimesta S24 sivuilla käydään yleistä tieteenvastaista propakandaa.
Sama tyyppi joka vaahtoa tällä palstalla ateismista vs. uskovaiset on vuodesta toiseen mitätöimässä avaruustieteen professori Esko Valtaojan saavutuksia.
EV:lla on myös vankka käsitys Telluksella tapahtuvasta evoluutioprosessista. Hänen tasollaan olevalla tiedemiehellä tieto on hallussa.
Fundisuskikset pelkäävät, että nuoriso menee "pilalle" jos saavat kreationismiopista poikkeavaa tietoa.
Ko. tyyppi toimii surkea kyllä myös luotsina. Hän pyrkii torppaamaan ilman rekisteröitymistä olevien kirjoittajien viestejä.
Juuri äsken tyyppi ohjasi viestini alle > palvelinvirhe < punaisella.
On siis käynnissä Harmagedonin taistelu tieteen saavutuksia vastaan.
Toivo Lång
Inkeroinen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31611911Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15211069Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2516393Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2235202Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1663673- 1743548
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502513Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3291990Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov111827Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171725