Korkkarit merkki alemmuuskompleksista

Korkkarit ovat merkki huonosta itsetunnosta? Naiset tuntevat itsensä suuremmiksi käyttämällä korkeita korkoja?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No kyllähän he suurempia ovatkin sen koron pituuden verran.

Äänestä
  • Buahahahah xDDDD

    Toi kertoo kyllä paljon näistä tyypeistä...

    Äänestä

En ole samaa mieltä. Viittaan tällä korkokengän historiaan; vasta pienikokoinen Katariina de Medici käytti koron nostavaa voimaa selvää päämäärää kohti. Sitä en kiistä. Tätä ennen korkokenkä oli toiminut kahlaajien suojana Lontoon kaduilla vellovassa hevosenlannassa. Kuka sitä paskaa himaansa haluaa - nyt tai silloin.

Eli kysymys on alunperin oivalluksesta, joka johti tanssiin.

(Wiki-reps)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EiKaiVaan kirjoitti:

Korkkarit ovat merkki huonosta itsetunnosta? Naiset tuntevat itsensä suuremmiksi käyttämällä korkeita korkoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu