tää maa on vajakkeja täynnä
jos asuu suomessa on todella tyhmä
6
117
Vastaukset
- skinnybob
tosin tää koko planeetta saattaa olla vajakkeja täynnä olis pitäny syntyä 1000v päästä
- sdgfvdzvx
Silloin täällä on vain islamilainen kalifaatti ja eletään uutta kivikautta
- skinnybob
lähden etsimään isoaivoisia ihmisiä
- gghhbvs
Puhut ilmeisesti itsestäsi.
En oikein ymmärrä asetelmaasi.
Sokeiden valtakunnassa yksisilmäinen on kuningas.
Jos siis maa on vajakkeja täynnä, olet ehdottomasti älyllistä aatelia, mikäli et ole mainitsemasi vajakki?
Jos taas olet vajakki, kuten me muutkin, kannattaa sinun ehdottomasti hakeutua fiksumpien joukkoon. Tyhmien joukossa tiivistyy vain tyhmyys.
Toisaalta, jos olet vajakki ja hakeudut jonnekin fiksujen kansakuntien joukkoon, et ehkä menetä, muttet toisaalta saavutakaan mitään. Sinusta ei tule sen fiksumpaa kuin olet. Voi olla, että fiksumpien joukossa olet pelkkä vessoja luuttuava tavis?
Olla vajakki tai mikään, on hyvin suhteellinen käsite. Onneksi ketjun aloittaja on figuroinut kaikki valmiiksi ja toivottavasti pakkaa jo kassiaan.- kajakki.vs.vajakki
Taitaa hyvä kirjoitus mennä hukkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463202Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232738- 442553
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871505- 391330
- 821199