Kertokaapas kaikki vain.
Mitä olet syönyt tänään?
5
141
Vastaukset
- munruokavalioni
Moikka! Haluisin kuulla teidän mielipiteitä mun ruokavaliostani. Tässä mitä tänään oon syönyt ja tuun syömään vielä iltapalan.
Aamupala 9.30: Riisikakkuja 3x keittokinkkuja päällä kahvia
Lounas 13.30: Lohta 65g, wok kasviksia 100g, raejuustoa 50g vishyä
Välipala 16.30:Fazer ruispuikula 2 kpl, päällä kurkkua vihreä tee
Iltapala 19.30: Banaanijäätelöä pepsi max (en juo limsoja kuin vklp)
Liikkunut olen sen verran, että crosstrainerilla tein 500 kcal saakka ja vähän vatsalihasliikkeitä tein.- täysjyvävehnätön
No tämä on jonkun teinin alotus mutta vastaanpa kuitenkin.
Aamu 5.30 vaatteet päälle, koirat kyytiin, metsään ja mukaan pullo juotavaa jogurttia. Sen voi hörppiä vaikka auton ratissa
päivä .. ööh oisko pala näkkäriä, venäläistä hapankaalisalaattia ja majoneesiä
iltapäivä: pakasimen sulatus, sieltä löytyi itsetehtyä lihapiirakkaa, sitä mikroon
ilta: ei mitään. kahvia, tais mennä pari keksiä
Ei tarvia crosstraineria. Remontti ja kaksi aktiivista koiraa pitävät huolen liikunnasta
Sun ruokavalio ?
Onko tuo joku ruokavalio?
Kuulehhan lapsi rakas- minkä ihmeen takia pitää olla suunnitelma, syöt vaan sitä mitä eteen saat, noita grammoja nyt on meleko turha mittailla tai määriä laskeseklla. Mulla saattaa olla päiviä etten edes ehdi syömään. No kun kasvat aikuiseksi niin sulle tulee muuta vipinää kun miettiä syömisiä. Tuo tietty kuuluu teinin itsetuntojuttuihin varmaankin.
Minusta näille teineille vois olla ihan oma ruokapalsta, tiedoks vaan ylläpitoon.
- panzer
Just tänään paistoin messevää leipää pari pellillistä ja olen niinku ylpeä että en ole leipäjonoissa notkumassa. Leipien muotoilussa mättää mutta koostumus/maku/yms. on kohilaan!
- KotikokkiSatakunnasta
Söimme eilen päivällä vaimon kanssa paistettuja kuhafileitä perunamuusilla ja illemmalla söimme vieraamme eli anopin kanssa tirrikastiketta (kirkasta sialihakastiketta) kokoperunoilla, älyttömän hyvää safkaa. Huvittaa kun anoppi (57v) ei tiedä miten tirrikastike tehdään, olisi tunkenut siihen vehnäjauhoja jotka eivät kuulu siihen alkuunkaan. Oli siinä anopilla suu vehnäsellä kun söi tirrikastiketta Lupasi heti ensiviikolla valmistaa ja kutsua vieraita syömään vanhanajan tirrikastiketta.
- toimiisenäinkin
Lähinnä ohrapirtelöitä ja oheen vähän suolaista hiukopalaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1666338Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv932886Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921801Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am431525Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91236- 131047
- 491035
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23958Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75953- 66922