Hyvä Kunto kuntosaliketju - täyttä kusetusta!!!

Parempikunto

ÄLKÄÄ IKINÄ KOSKAAN LIITTKÖ HYVÄ KUNTO KETJUN KLUBEIHIN!!!

Miksikö - koska niistä ei pääse eroon ilman aiheettomia kuluja.
Miksi ei pääse eroon???
Siksi että:
- Henkilökunta ei vastaa irtisanomista koskeviin sähköposteihin.
- Irtisanomista varten pitää varata aika klubille - mutta klubivastaavalle ei koskaan sovi. Mites siinä irtisanot sitte?
- Laskutusta ei saa pokki, koska ei saa irtisanottua.
- Kun reklamoi laskuista, saa vihdoin vastauksen yhteydenottopyyntöihin, mutta eipä siinä kaikki. Sen lisäksi saa johtaja Hassiselta mukavan bonuksen -> KOHTUUTTOMAN SUUREN LOPPULASKUN JOKA ON TÄYTTÄ KUSETUSTA.
- Johtaja Hassinen kirjoittaa loppulaskun tietämättä yhtään asiakkan sopimuksesta, mutta ei se haittaa, lasku tulee kalleimman mahdollisen palvelun mukaisesti. Ja kun et suostu maksamaan laskua, josta sinulla ei ole edes sopimusta, Hassinen uhkailee poliisitutkinnalla. Täysin sekopää tyyppi!

Ja eihän se ostettu palvelukaan vastaa sovittua. Laitteet on ihan paskassa kunnossa, osa koko ajan rikki odottamassa korjausta jota ei koskaa ole tilattukaan. Klubihenkilökunta ei tiedä mistään mitään eikä ole palveluhenkistä ollenkaan. Suurimmaksi osaksi sellaisia pitkin nenänvartta katselevia pikkupimuja.

Joten säästä itsesi tältä riesalta ja ota jäsenyys joltain moraaliltaan paremmalta salilta - niitäkin todella on.

5

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikenlaisiaidiootteja

      Olen täysin samaa mieltä tästä Hyvä Kunto -yrityksen toiminnasta. Aiheettomia laskuja tulee vielä irtisanomisen jälkeenkin. Kun et maksa ja reklamoit, niin menee perintään. No perinnän saa poikki tekemällä iloituksen Kuluttajariitalautakuntaan ja Hassista ja Hyvää Kuntoa koskevia tapauksia siellä onkin auki jo useita. Laittakaa ihmeessä ilmoitus sisään - yrittäjä joutuu mustalle listalle.
      Luulisi Hassisen jo ymmärtävän, että yrityksen maine on mennyt ja asiakkaiata siirtyy toisille saleille tällaisen idioottimaisen johtajan takia. Harvinaisen tyhmä yrittäjä.

      Paska paikka, kannattaa kiertää kaukaa.

    • katsotaaneka

      Mistä näitä juttuja riittää ? Tälläkin palstalla monta saman henkistä juttua eri kuntosaliketjuista. Kukahan kusettaa ja ketä ja kuinka ? Meeksää salille aivan tyhmänä ja pistät nimes kaikkiin papereihin mitä eteen tuodaan edes lukematta niitä tai vain kysymällä epäselvissä kohdissa ? Kumpi silloin on tyhmempi palvelun tarjoaja vai asiakas ? Kyllähän sitä vituttaa kun rahat viedään taskusta mut etkös sä antanut viedä tyhmä kun oot.

    • Äläkusetavääräähenkilöä

      Samat paskat kokemukset Hassisesta ja hyvä kunto yrityksestä.
      Ihmetyttää että kaveri uskaltaa vielä kaiken kusetuksen jälkeen näyttää naamaansa yhtään missään.
      No paha saa lopulta palkkansa ja eiköhän se tässäkin tapauksessa lopulta niin käy. Jonkun kerran kun kusettaa väärää henkilöä, niin se on siinä sitten :)
      Onnea matkaan Hassinen, kaikkien täällä olevien kommenttien perusteella tulet sitä tarvitsemaan.

    • ruokapöytä

      Joo oon kokenut samaa mua on huijattu ja kusetettu pahemman kerran. En kyllä astu siihen paikkaan vaikka mikä olisi. VAROITTAKAA MUITAKIN TÄSTÄ PAIKASTA!!!

    • wsurf123

      Pienimmällä vaivalla ja mielipahalla selviää välttämällä kaikki kuntokeskuksia joihin pitää sitoutua. Yksi hyvä kriteeri on ettei järkevällä kertakäyntimaksulla (n. 10e) pääse käymään. Helsingin keskustasta löytyy riittävästi sopimuksia noudattavia kuntokeskuksia joiden tuntimäärä ja ohjausten taso on aivan toisella tasolla. Oma kokemus on että valittaminen on turhaa - kuluttajan pitää vain toimia siten kun voi eli valita paikka huolella mihin rahansa laittaa. Eikä viikonloppuisinkaan junamatka parimmille saleille ole este - sen verran eroa on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe