pituuskasvu

Eli oon 15v tyttö ja noin 157 cm. Ja menkat alkoi 11v. Kutosluokalla olin 150cm. Mulla on tosi lyhyet vanhemmat. Äiti on 150cm. Onko mahdollista että pituuteni on jäänyt tähän? Tai että no enintään voisin kasvaa 1-2cm.
587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä se pituuskasvu taisi olla siinä, etenkin otettaessa huomioon, että jo nyt olet saman sukupuolen vanhempaasi reilusti pitempi. Joku sentti tai pari toki vielä saattaa tulla.

Äänestä
  • Niinno, ei mua häiritse yhtää et oon lyhyt. Se on must just kivaa :3

    Äänestä

Pienet naiset ovat minusta ihania!

Äänestä

Sulla on viehättävän naisen ihannepituus. Lisää saattaa tulla, mutta tuskin paljon enää.

Äänestä
  • Aww :3 No toivottavast en kasva enää :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön112 kirjoitti:

Eli oon 15v tyttö ja noin 157 cm. Ja menkat alkoi 11v. Kutosluokalla olin 150cm. Mulla on tosi lyhyet vanhemmat. Äiti on 150cm. Onko mahdollista että pituuteni on jäänyt tähän? Tai että no enintään voisin kasvaa 1-2cm.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu