Mikä siinä kananmunassa ihmisiä viehättää? Keitettynähän se haisee ihan viemäriltä, etenkin silloin kun jouluna emäntä tekee munavoita karjalanpiirakoita varten. Ja miksi sitä kananmunaa lisätään melkein aina näihin lohipasteijoihin ja katkarapuleipiin? Itse en voi sietää keitettyä kananmunaa, mutta minunlaisia taitaa olla vain harvassa (onko näin?).
Kananmuna.
5
89
Vastaukset
- simppelitmaut
Kananmuna on parhautta juuri kananmunavoilla oikein tehdyn karjalanpiirakan päällä -se on simppeli herkku, jota moni ei jummarra.
Toinen simppeli herkku on tonnikala ruisleivällä - tonnikalan öljyt kostuttavat ruisleivän ja ei kun napaa kohti.
Ja matkaan mahaa kohti makeaa maitokahvia kupillinen oheen.- munan_ystävä
Muna-anjovisleivät on ihan parhautta, samoin mätitahnalla täytetyt munanpuolikkat. Uppomunat. Paistetut munat ja pekoni. Munakokkeli ja nakit.
- diudiudiu
Taidat tykätä suolasesta....
- lounasmunat
Kohta alkaa kanamunat maistumaan silakalle, sedät on saanu kunnon saaliin mereltä!
- Hyvääääää
Nam nam silakkamunia - ei ole kaupasta parempaa saanut.
Kaikki eivät vain jostain syystä suostu laittamaan munaa suuhun, jos muna on vanha tai pilaantunut se maistuu pahalle ja haisee viemärille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203784
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243179En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322385- 922149
- 222000
- 271648
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411631- 321512
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021473Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91424