Persut lähestyvät todellisuutta;
http://yle.fi/uutiset/sdp_hengittaa_jo_keskustan_niskaan_perussuomalaisten_syoksy_syvenee/8499909
http://yle.fi/uutiset/sdp_hengittaa_jo_keskustan_niskaan_perussuomalaisten_syoksy_syvenee/8499909
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mädättäjäsoini tuhosi petossuomalaispuolueen sisältäpäin,ja nyt puolue saa mitä tilaa.Syöksykierre tulee vielä jatkumaan,ja kohta vasuritkin painavat ohi.
Surullista,sillä niin moni uskoi,ja luotti,että PS,tulee laittamaan kaiken paremmaksi,ja on köyhien asialla,mutta kaikki annetut lupaukset on petetty.
Nauttikaa nyt petospuolueen ministerit viroistanne,kuten Mäntyläkin,jolle tuli hommattua runsaasti muinoin ääniä,toista tilaisuutta ette saa,ja itsekkin siirryn taas siihen suurimpaan puolueeseen,nimittäin nukkuviin,nyt on kaikki puolueet nähty,ja koettu,ja köykäisiksi havaittu.
"niin moni uskoi" niinpä niin, suurin osa suomalaisista kuitenkin ihmetteli, kuinka kukaan voi oikeasti uskoa sitä puppua, mitä persut suolti suustaan torien nurkalla.
Hiukan politiikan tuntemusta omaavat ihmiset pudistelivat vain päätään, kun jotkut uskoivat kuolemaan tuomittujen lailla, ihmepelastumiseen. Siltä se näytti niistä, jotka ei uskoneet persujen julistuksiin.
En viitsi kutsua ketään tyhmäksi, mutta osa meistä on aina helpommin höynäytettävissä, kuin toiset.
Persuilla on ja Soinilla erityisesti, "jytky housuissa".
Niin hyviä asioita, kuin ne lupasi ennen vaaleja ja nyt toimivat täysin eri tavalla.
On pakko tunnustaa, että erehdyin.
"Sitä saa mitä tilaa".
Suomessa on kolme puoluetta joiden kautta voi vaikuttaa. Muut ovat turhia. Nämä kolme ovat SDP ,Kokoomus ja Suomen Keskusta. Muut ns. sirpaleet ovat joutavanpäiväisiä ja vievät turhaa aikaa kun ne saa puheenvuoroja foorumeilla kuten eduskunnassakin.
Kannattaa muistaa, että hallituksen voimasta persujen osuus on vajaa kolmannes. Vaikka olisi kuinka hyviä ministereitä,niin kolmasosalla on vaikea päättää mitään.
"kalispel" olet väärässä. Hallitus ei tee mitään, mitä persut eivät hyväksy ja kaikki mitä se tekee on persujen hyväksymää.