kemiin valittu täys pässi kaupungin johtajaksi. sillä ei muuta hommaa vissin ole kun matkailu. lumilinna ja jään murtaja nyt sen pitäs saaha uus hotelli kemiin kun tänne on tulossa 120.000 turistia eikä nykysin ole majotus tiloja tarpeeksi. no kemin pitää se rakentaa kun kukaan tänne tule pitämään hotellia,omistajaksi tero nissinen,loppus tuo tyhjänpäinen vinkuminen.pösilö mikä pösilö,
kapungin johtaja
6
1976
Vastaukset
- Jos_
kirjoitustaito tuotaluokkaa, niin epäilisin juurikin itse Nissisen kirjoittamaksi? No näyttää näitä pässejä olevan useampiakin.
- apin
Todellisuudessa hotelli nimikkeellä on tarkoitus rakentaa Kemiin ihan uusi vastaanottokeskus . Saman katon alle palautuskeskus . Ja vielä samoihin tiloihin järjestelykeskus . Mitään noista mainituista ei liene Kemissä . Ei sovi jäädä naapuria huonommaksi .
- Kunnatyhteen
Joo se käy mutta hotelli on turhaa... Onhan niitä jo. Ja ei kai turistit sinne jää käy mutkan jos käy! Ihmeellistä hehkutusta!
- Uusiksi
Kuka herroille kertoisi arkisen totuuden. Aika monta "unelmaa" on tämä johto tuonut julki, mutta toteutus% edelleen nolla.
suossa on tarvottu Kemissä, ei nouse kuin kulut.... - Kemi.perustaidot.hukassa
Onko ketjun aloittaja päässyt läpi kemiläisestä koulusta?
Kemissä pitäisi tehostaa äidinkielen opetusta. - Miksi.sinä
ap et hakenut sitä paikkaa?
Sulla joku este, kouluttamattomuus, rikollinen tausta vai todellinen älyllinen vajavaisuus olla kaupunginjohtajana?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662328Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.401937Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣291656Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1761613Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1001516Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851253Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1311238Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251156En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9962- 77959