where he is going to

Kuinka kääntäisitte suomeksi lauseen; (country) where he is going to take up residence.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sehän menee näin: (maassa), jonne hän on menossa.

Äänestä

Thank you so much

Äänestä

Kun kysyy ja vastaa itselleen saa nopeasti mieleisensä vastauksen ja voi välittömästi kiittää itseään nopeasta toiminnnasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


WTO_Round kirjoitti:

Kuinka kääntäisitte suomeksi lauseen; (country) where he is going to take up residence.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu