Kipu takareiden yläosassa/pakarassa

Eli eilen venytellessä, olin venyttämässä spagaatia ja yritin mennä liian rajusti alas, minkä seurauksena takareiden yläosan/pakaran välissä kuului ja tuntui napsahdus. Tänään kun kun olen sitä yrittänyt vähän venyttää, tuntuu erittäin ikävältä.
Minulla on käynyt tämä episodi samassa jalassa kerran ennenkin. Kysymys kuuluu: mikä auttaa? Saako venyttää?
3498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

osaako kukaan auttaa?

Äänestä

lämmitellään ennekuin venytellään oli siis ennen tätä se kun piti sanoa
jos vammautuu lääkäriin ja toinen harrastus voin sanoa jo tässä vaiheessa oli sitten harrastus kyseessä
joskus menny spagaatitkin
sentti päivässä aika monta senttiä vuodessa
sanoisin jo nyt että harjoittelet enemmän kuin toiset josta ei ole hyötyä
on harrastus sosiaalinen keskity siihen sosiaalisuuteen
näitä voi tapahtua kun treenailee itsekseen
ei harmita yhtään harrastuksen vaihto

Äänestä
  • minulla on samasta paikkaa jalat kipeät enkä tiiä miten parantuu

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jj2000 kirjoitti:

Eli eilen venytellessä, olin venyttämässä spagaatia ja yritin mennä liian rajusti alas, minkä seurauksena takareiden yläosan/pakaran välissä kuului ja tuntui napsahdus. Tänään kun kun olen sitä yrittänyt vähän venyttää, tuntuu erittäin ikävältä.
Minulla on käynyt tämä episodi samassa jalassa kerran ennenkin. Kysymys kuuluu: mikä auttaa? Saako venyttää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu