Uusi vuosi on alkamassa ja liigalisenssit vahvistettu sille pahnan pohjimmaisellekin. Joukkueiden rosterit kertoo sitten omaa tarinaansa. On vahvat perustelut pohtia selviääkö kaikki lisenssin saaneet joukkueet pelikaudelle saakka. 100-0 pelejä ei kukaan halua pelata, katsella eikä sietää.
Hyvä veikkauksen kohde on se, selviääkö kaikki 8 lisenssin saanutta kauden ensimmäiseen peliin siitä viimeisestä puhumattakaan.
Aloitan itse veikkaamalla että ei selviä!
Hyvä veikkauksen kohde on se, selviääkö kaikki 8 lisenssin saanutta kauden ensimmäiseen peliin siitä viimeisestä puhumattakaan.
Aloitan itse veikkaamalla että ei selviä!
Vastaukset 18
Vanhimmat
Näyttää siltä että Taft ei saa kilpailukykyistä joukkuetta liigatasolle. Onko siellä enää yhtään linjamiestä? Sixtareilla on kanssa ylivoimaisia vaikeuksia pitää kiinni uskottavuudestaan. Molemmista virtaa pelaajia ulospäin.
Taft ei saa kilpailukykyistä joukkuetta? Pelkästään tämä kaveri dominoi suurinta osaa vastustajien linjoista ja sitten vielä muut vahvistukset. BOOM!!!!!!!
http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/351817-linjamies-okko-outinen-palaa-vantaan-taftiin
Kerro ny noi muut vahvistukset.
Okko treenaa talven Tafin kanssa ja sitten pelaa saksassa. Muista "vahvistuksista"
ei voi edes kertoa, kun niitä ei edes ole. Pannukakkua ja silmänlumetta kaikki vain on.
No lue sitä rosteria,,,, siinä on vahvistuksia kun on eurooppalaista ja jenkkiä ja muuta pelimiestä mm, Kuopiosta ja muualta
No sitä rosteriahan on kaikki lukeneet ja kyllä se näyttää enemmän Stokesin posselta kuin liigajoukkueelta. Kokeneita ja liigatasoon yltäviä nimiä on alle kourallinen. Peli rakennetaan kahden risan kotijenkin (Stokes Johnson) sekä yhden NFL-maskotin (Rodriguez) ympärille.
MUTTA. Stokes pelaa suomi-statuksella, ilmeisesti ei ole kaukana, että myös Cedric pelaa suomi-statuksella, koripalloilija La Trice Little pelaa suomi-statuksella, koripalloilija Tywrone Still pelaa suomi-statuksella, aiemmin Taftissa pelannut kotijenkki Jeremy Stacy pelaa suomi-stauksella eli yhteensä 5 jenkkiä pelaa eu-pelaajina kolmen importin ohella. Yhteensä 8 amerikkalaista...
Ehkä sittenkin...
Siittä nyt sitten seuraava vahvistus,,,, BOOM
http://www.europlayers.com/ViewProfilePlayer.aspx?ProfileId=50817
Ja tämähän kertoo sen, että cedrikin olkapää onkin niin paskana ettei pysty muuta nostamaan kuin palkkaa.
Sehän on sitten niinku se Stokesin kaivama viimevuotinen Wolvojen runningback joka oli valmiiksi rikki tullessaan maahan.
Tänään 14.1.2016!
- Liigassa pelaa kesällä 2016 vain 6 joukkuetta.
- Loppuottelussa on: Turku & Roosters.
Ja sitten arvotaan seuraava numero?
Se numero on 69!
Nyt siitä tuli virallinen tiedotekin.
Aika Rohkea olet, ajatteleppa jos vaikka löytyis täältä joku tuttu jolta selviäis nimesi niin saattais tulla joku koputtelemaan oven taakse?!
sä oot Jukka yhtä vakuuttava, kuin sikstareiden pelaajarekry. Onnea pitkälle offseasonille.
ps. 4.divariin otetaan vielä ilmoittautumisia sisään.
Teurastajien lähtölaskenta alkanut...
Taft, Roosters, Crocot, Porvoo, Wasa, Saint ja Trojans
Millä tavalla Porvoon lähtölaskenta on päällä ??