Vanha kokki myöntää vihdoin rehellisesti!

VanhaKokkiHarjavalta

Omatuntoani on jo vuosia kalvanut eräs asia enkä pysty enää pitämään asiaa sisälläni! Lähes jokainen tällä palstalla vuosien varrella jakamani resepti on varastettu toisilta ruoka-alan asiantuntijoilta. Jäin eläkkeelle 10 vuotta sitten ja otin sen raskaasti. Yhtäkkiä minulla oli vain liikaa aikaa käytettävänä ja ajauduin tälle tuhoisalle tielle.

Pyydän anteeksi kaikilta niiltä, joiden reseptejä olen varastanut ja jakanut täällä ominani. Häpeän tekojani ja pyydän nöyrästi anteeksiantoa!

Terveisin, Vanha kokki Harjavallasta

4

152

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Henkilö joka tämän viestin on lähettänyt loukkaa toisen nimimerkkiä

    • mene-itseesi

      Painuppa jo ääliö oikeesti hevon --- noiden provojesi kanssa. eikö ne ikinä saa sulle sitä lääkitystä viilattua kohdilleen. Millon oot kokki tai teppo tai mitä hyvänsä. Mikä ihmeen addiktio on ruokapalstalle..tai no jos noita psykoositapauksia tiedän ne työntää vaikka virkkuukoukun silmään että saavat edes jotain huomiota.

      Säälittävää. Ja resurssipula on hoitopuolella.
      Mutta- kun hoitaja /psykologi ei hoida kun perustarpeet ja sun on ite tehtävä loppuosa.
      NIIIN: kuule. ihan itsesi. sinun.

      Ei pillerit, ei tädit, vaan sinä.

    • konttorinolli

      Mikä ihmetyttää tämän ääliön kohdalla on tuo psykoottinen sinnikkyys, millä jaksaa vuodesta toiseen paahtaa samaa shaibaa. Ei sillä ainakaan muistia ja pakkomielteitä puutu.

    • CrudoTurusta

      Onko Vanha kokki joutunut hoitolaitokseen vai tuonpuoleiseen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3022
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2641
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2594
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      104
      2277
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2104
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1893
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1228
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe