Kun tulee ikää mies joutuu joustamaan joistakin...

Ikis__M

15

145

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Hhjkk

        Palstamiehillä on vääristynyt ja häiriintynyt naiskuva.


      • Ikis__M

      • Hhjkk kirjoitti:

        Palstamiehillä on vääristynyt ja häiriintynyt naiskuva.

        Niin, en tiedä oliko sarkasmia, mutta siltä varalta ettei... Täällä kun on mitä oudoimmatkin harhat täysin mahdollisia.


      • Ikis__M kirjoitti:

        Tuossa näyttää vähn pullukalta:

        http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/01/02/16/2FBDF3E900000578-0-image-m-184_1451751736954.jpg

        ei tuo nyt vielä niin hirveän vaarallista ole mutta jos jatkaa pulskistumista Jimmyä voi harmittaa kymmenen vuoden kuluttua.

        Kamoon, sillä on talvitakki päällä ja helmat liehuu.. Kassikin on siinä edessä ja kuvakulma ei ole kauhean mairitteleva. Posket lommolla kuitenkin, ei luulisi olevan mikään pullukka? Sitä paitsi, todella upeat hiukset hänellä. Ihme mussutusta taas..


      • vihatipunen
        Ikis__M kirjoitti:

        Tuossa näyttää vähn pullukalta:

        http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/01/02/16/2FBDF3E900000578-0-image-m-184_1451751736954.jpg

        ei tuo nyt vielä niin hirveän vaarallista ole mutta jos jatkaa pulskistumista Jimmyä voi harmittaa kymmenen vuoden kuluttua.

        Jimmy tuskin elää enää kymmenen vuoden kuluttua...Nytkin näyttää siltä, että lapsenlapsi taluttaa isoisäänsä.


      • Ikis__M
        PikkuLikka kirjoitti:

        Kamoon, sillä on talvitakki päällä ja helmat liehuu.. Kassikin on siinä edessä ja kuvakulma ei ole kauhean mairitteleva. Posket lommolla kuitenkin, ei luulisi olevan mikään pullukka? Sitä paitsi, todella upeat hiukset hänellä. Ihme mussutusta taas..

        No joo, myönnetään, tuossa ei ole pullukka:

        https://pbs.twimg.com/profile_images/529965327782662144/qYR1j22D_400x400.png


      • Ikis__M

    • 1119

      Siinä on yksi 26-vuotias jolla on heikko libido (tai vaihtoehtoisesti nuori salarakastaja piilossa jossain).

    • erkki-täti

      Minulle tuo kuva kertoi parikin asiaa.

      Mutta itse aloitus kertoi vielä enemmän. Hieman nauratti, kun IkisM oli huolissaan Pagen naisvalinnasta. Eiköhän Jimmy Page ole naisia pyöritellyt sen verran, että ihan itse osaa valintansa tehdä, myös pidemmällä aikavälillä. Palstamiehet arvostelevat muiden miesten naisia, muut miehet keskittyvät elämään! Ja mikä ihme siinäkin on, että IkisM:n ihannenainen pitäisi olla kaikkien muidenkin miesten ihannenainen?

      Kuva kertoi, että Pagen tyttöystävä on painoltaan aivan terve nuori nainen. Hänen vartalonsa taitaa olla päärynämallinen, sellainen vartalotyyppi on kaikkein yleisin naisilla.
      Se, että Jimmy Page on maidonvalkean päärynän ystävä, ei yllätä lainkaan. Ei yllättäisi sekään, jos Page tykkäisi vielä muhkeammasta päärynästä.

      Kuva kertoi myös, että pariskunnalla on hurja ikäero, jonka voi havaita jo kaukaa. Herää kysymys, haluaako Scarlett julkkikseksi? Britanniassa nimittäin pääsee loppuelämäksi pikku-uutisiin, kun hommaa nuorena itselleen julkkiksen, vaikka tuollaisen vanhemman papparaisenkin. Alasta riippuen edistää myös omaa verkostoitumista ja uraa, kun pääsee oikeisiin piireihin. Jos Scarlett on luovalla alalla, niin Jimmy on hänelle arvokas apu.

      Jotenkin en jaksa uskoa elämää suurempaan rakkauteen kummankaan osapuolen kohdalla.

      • Ikis__M

        Jaa nauratti, minä kun yritn saada vähän kurpparaivoa aikaiseksi :( ex-Pua osaa sen kieltämättä paremmin. Mutta joo, oikeastaan vähän odotinkin tuota viimeistä kommenttiasi kun siitä päästään siihen että jaksatko sitten yhtään enempää uskoa elämää suurempaan rakkauteen tyypillisten useaan kertaan eronneiden ja karanneiden pariskuntien kohdalla vaikka niiden iät olisi lähempänä toisiaan?


    • 2626

      Kaunis nainen, mitä se tekee sen ruman äijän kainalossa - vai onko setä hänen ukkinsa?

      • Paneva_setä

        Setä PANEE sitä. Vituttaako kurppa, vituttaako?


    • RamsesBaba

      Oikein truu löööv, miten ihanaa. Ei ihme, että Walking dead on niin suosittu sarja kun nuoret likat kuolaa siinä esiintyviä vähän iäkkäämpiä ja nälkäisempiä jännittäviä harmaahapsia!

    • OldSchoolDater

      Hän on hyvin kaunis nainen niin kasvoiltaan, vartaloltaan kuin tyyliltäänkin. Suoraan sanottuna hän on ulkoisesti kuin oma ihanteeni (sisäisesti ei tietenkään voi tietää). Itseä vähän surettaa, että tällaisen tyyliseen naiseen ei meikäläisellä ole mitään mahdollisuuksia. Ei ollut ollessani itse 26-vuotias, ei nyt yli nelikymppisenä, eikä myöskään Jimmyn ikäisenä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      162
      1073
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      737
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      129
      684
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      26
      678
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      659
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      625
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      163
      582
    8. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      570
    9. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      570
    10. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      182
      546
    Aihe