Uusi vuosi vaihtui ja on aika uusien haaveiden toteuttamiselle! Mua kiinnostais perustaa ihan vaan tekemisen ja luomisen ilosta perustaa pienimuotoinen bändi. Projektimielessä.
Opettelen itse laulamaan, en siis oo todellaan mikään pro, mutta ois kiva löytää ihmisiä joiden kanssa opetella tosissaan ja olis halua viettää aikaa yhdessä musiikin parissa. Olen myös kiinnostunut opettelemaan soittamistakin, jos jotain simppeliä tarjolla ;)
Olen 26v. naispuolinen ihmine, keskinyt vasta viimevuosina musiikin omaan elämään.
Itsellä laulaminen ja sanoittaminen kiinnostaa ihan useilla kielillä suomesta englantiin, saksaan tai espanjaan. Myös omien cover versioiden muokkaaminen mielenkiintoisista biiseistä vois olla hauskaa!
Tyyliltään itse tulee ny mieleen indie, eletkroninen-pop/rock.. olen avoin taikka katsotaan mitä yhdessä voisi syntyä :)
Jos akustine kitaristi löytyy tai vastaavaa nii olis myös hauska kokeilla onnistuuko kaksisteenkin:) Mut olen avoin kaikille ehdotuksille! Toivottavasti löytyis ihmisiä joiden kans kemiat kohtais ja voitais toteuttaa pöhköjä ja hullujakin idoita :))
Kokeilen onneani: Helsinki/Perustetaanko bändi?
turquoisezebra
0
72
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja210974Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49834- 73731
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "191703- 64623
- 64556
- 44518
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2493- 77483
- 36479