Uusi vuosi vaihtui ja on aika uusien haaveiden toteuttamiselle! Mua kiinnostais perustaa ihan vaan tekemisen ja luomisen ilosta perustaa pienimuotoinen bändi. Projektimielessä.
Opettelen itse laulamaan, en siis oo todellaan mikään pro, mutta ois kiva löytää ihmisiä joiden kanssa opetella tosissaan ja olis halua viettää aikaa yhdessä musiikin parissa. Olen myös kiinnostunut opettelemaan soittamistakin, jos jotain simppeliä tarjolla ;)
Olen 26v. naispuolinen ihmine, keskinyt vasta viimevuosina musiikin omaan elämään.
Itsellä laulaminen ja sanoittaminen kiinnostaa ihan useilla kielillä suomesta englantiin, saksaan tai espanjaan. Myös omien cover versioiden muokkaaminen mielenkiintoisista biiseistä vois olla hauskaa!
Tyyliltään itse tulee ny mieleen indie, eletkroninen-pop/rock.. olen avoin taikka katsotaan mitä yhdessä voisi syntyä :)
Jos akustine kitaristi löytyy tai vastaavaa nii olis myös hauska kokeilla onnistuuko kaksisteenkin:) Mut olen avoin kaikille ehdotuksille! Toivottavasti löytyis ihmisiä joiden kans kemiat kohtais ja voitais toteuttaa pöhköjä ja hullujakin idoita :))
Kokeilen onneani: Helsinki/Perustetaanko bändi?
turquoisezebra
0
72
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421630- 1511103
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70970Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi330934- 68753
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56733- 69681
- 38644
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7611Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33581