lihaton lokakuu http://www.kemikaalicocktail.fi/2015/09/lihaton-lokakuu-kasvislasagne/
kasvislasange
3
186
Vastaukset
- prote_iini
Hhmm.. ei tarvia muuta kun sauvasekoittimen niin on ihan sopivaa osastoruokaa. P'skakin lentää kunnolla ilman lääkkeitä tuolla soijamääräärällä, joka ei suurelle osalle ihmisiä kertakaikkiaan sovi.
Mausteita kun ei ole niin sileeksi vaan ja osastokuppiin.
Tuuppa järkiis ja ala tehdä oikeeta ruokaa. - Moffi876
Täältä löytyy kans yks soijalasagne-resepti ja tässä tuo soija-tomaatti kastike tehdään itse soijarouheesta: http://vegesusi.blogspot.fi/2016/02/soijarouhelasagne.html Tuo on minusta muutenkin varteen otettava blogi, vaikka kirjoittaja näyttääkin kirjoittelevan melko satunnaisesti näitä reseptejä sun muita juttuja.
Soijalasagne yleensäkin on todella hyvää :)
Oletan tuon edellisen kommentin olleen provo ja jos soija ei sovi esim allergian tai muun yliherkkyyden takia, voihan sen aina korvata vaikka sienillä tms. - Sossilkhluyf
Ja tuo minkä aloittaja linkkas vaikuttaa hyvältä sivustolta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718