Kerhon nimi on thorin torvet.Kerhon porukka vaeltaisi pitkin Kemin katuja ja soittelisi torvia ja juotas keskikaljaa.Kerho on pojille tarkoitettu eikä tyttöjä oteta kyllä leikkiin mukaan. Eiköhän panna porukka yhteen ja aletaan suora toiminta torvimusiikin pelastatamiseksi.
aattelin perustaa kerhon kemiin
volmarikuulapää
657
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Voisitko toistaa?
Soitin poikasena trumpettia. Voisin aloittaa uudestaan vaikka mieli tekisi kyllä kokeilla myös saksofoonia, ovat vaan hiukka kalliita nykyään.
Tokihan trumpetti miehet kelpaavat joukkoon. Niillä on hyvä töräyttää fanfaareja.Saksofonisti eivät sovi kyllä joukkoon. Ne on jatsimiesten sekä bluesmiesten vihervassarien juttuja, eikä meidän lenkkihikibodari miesten juttuja.
Sen kun rupeat toimeen. Eihän siinä muita tarvita. Kuljeskelet Valtakatua eestaas ja soittelet torvea. Hae kuitenkin poliisilta ensin lupa katusoittoon. Alkoholin voit unohtaa, koska alkoholin nauttimenen yleisellä paikalla ei ole sallittua.
No jos semmosta oot aatellu nin laita nyt ihmeessä jotain infoa mihin ilmoittautua.... vai hupsuttelekko sinä. Helsingissä vois olla hommia jos kemissä ei riitä partioitavia.
kun olis torvi...
kun osais soittaa...