Italiaan! miehelle

Aion mennä Italiaan miehen metsästysreissulle kun, täällä hukattu on miehenmuotti ei, kiinnosta venäjä ei ruotsi.Pylly keinahdellen purjehdin merenrantaan uimaan jossa ne kuuluisat ruskeasilmäiset gigolot on. Otan matkaan Paula Koivuniemen joka, laulaa "tummat silmät ruskea tukka niihin aion mä rakastua Italiassa" Rakkauden retkelle lähden, mitä olette mieltä asiasta? Kannattavaa, eikö totta.
34304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

No miksei. italiassa on upea ruokakulttuuri, siellä saa monenlaista herkkua, ja myös ilmat on aika mukavia. Tosin monin paikoin siellä on talvella aika koleaa, myös sisällä.
Siellä se rakennustekniikka ei ole meikäläisellä tasolla, joten villapaitaa saa pitää talvella sisätiloissa monin paikoin.
Miehiä ne on italiaanotkin, joten ne ei ihmeemmin maailmalla muutu. Äijiä löytyy joka kolkasta monenlaisia, eiköhän ne meidän täkäläisille ainakin pärjää laadussa.

Äänestä

Etelä-Italian poijat on sitte vähän tempperamenttisempiä ku pohjois-italian poijat.. saattais olla kumminkin suomitytölle parempi se pohjoisen Luigi, ettei tule niin isoa kulttuurishokkia.. Onnea etsintään!

Äänestä
  • Niin, Gardajärvelle soutelemaan...

    Äänestä

Eihän vihreäsilmäisiä miehiä ole olemassakaan. Onko?

Äänestä

Kyllä kannattaa, sinne se Ella Kanninen meni myöskin, kovasti hyvin siellä viihtyy Italiaanonsa keralla.

Äänestä

Kannattee mennä,Itse kävin kans miehen hakemassa italiasta vuosi aikaa.Ihanan lämmin ja osaa naista kunnioittaa,Nyt asutaan saukkoriivin koululla ja suunnitellaan lastenhankintaa kun tähän kiinteistöön mahtuu kun koulukin on lopetettu,toivottavasti saama rauhassa elää tämän kirjoittelun jälkeen kun aika villi kylä ollu ennen vanhaan..

Äänestä
  • Onko kylmä kun ei ole lämmöt päällä? Voisit joutessas vaikka raivata sen jalkapallokentän.

    Äänestä

Jokainen on oman onnensa seppä. Itselleen kai sitä nainen hakee elämäntoveria mutta, jos niin kaukaa haet ja kyllästyt häneen. ÄLÄPALAUTA! Ottajia löytyy ja kaveri on hyvä olemassa oli se minkämaalainen tahansa kunhan on sydän paikallaan.

Äänestä

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1452220380206.html
...Ja vielä se olennainen tarkennus jutun lopussa:
Naisen antamien erikoistuntomerkkien mukaan rakastelija oli poikkeuksellisen karvainen.
...Rikostarkastaja Taisto Rajamäki kertoo, että nainen on kuulusteluissa painottanut rahojen kuluneen nimenomaan seksielämään. Poliisi ei kuitenkaan usko, että kaikki setelit olisi käytetty tähän. Parhaillaan on käynnissä asiaan liittyviä tiedusteluja.
Kun poliisi alkoi tutkia juttua, italialainen katosi salaperäisesti kuvasta.
Naisen antamien erikoistuntomerkkien mukaan rakastelija oli poikkeuksellisen karvainen. Mies on syntynyt vuonna 1941.
Vakuutusyhtiön kirjanpitäjänä toiminut nainen kertoi poliisikuulusteluissa myös useimmin käytetystä rakastelupaikasta. Se oli italialaisen miehen omistama Volkswagen -merkkinen pakettiauto. Ajoneuvon takaosaan oli rakennettu sänky. Lemmenlelklt kisailtiin kaasulämmlttimen idyllisessä valossa ja lämmössä.
Poliisi ei tähän mennessä ole tavoittanut poikkeuksen karvaista italialaista.
Miehestä, hänen sänkyautostaan tai kaasulämmttimestä jotain tietäviä pyydetään ilmoittautumaan lähimmälle poliisiviranomaiselle.”

Äänestä

UuuUUUUhhhh..ja wau...Italiaano Si Si ! Kyllä kelpais kaikille semmonen ruskeat silmät omaava nappisilmä, suklaasilmä wau ja nam ;)

Äänestä
  • Englanninkielellä pärjää siellä ja hyvin toimeentuleva pitää olla naisen jotta onnistuu saamaan gigilon itselleen.

    Äänestä

  • Gigilon on pizzeria Italiassa, tietääkseni ei ole myynnissä.

    Äänestä

Oletteko huomanneet, että poromiehet pieree aivan uskomattoman paljon, ja pierut TODELLA haisee! Ehkä paikalliset on tottuneet niihin, mutta turisti tai junantuoma kyllä ikävästi haistaa nämä poromiehet. Osasyynä voi olla se, että kalsareita ei vaihdeta kovinkaan usein, ja niin on pinttynyt melkoset jarruraidat.

Äänestä
  • Tämä tästä enää puuttui. Onneksemme Hajuisaa palautti tilanteen lähtöpisteeseen.

    Äänestä

  • Eihän poromiehet mene Italiaan! Vaan naiset ihanaiset kauniit nuo untuvaiset miehelle naisiksi.

    Äänestä

Aaah, L'Italia è la terra dell'amore

Äänestä
  • Oletteko huomanneet, että italialaise pieree aivan uskomattoman paljon, ja pierut TODELLA haisee! Ehkä paikalliset on tottuneet niihin, mutta turisti tai junantuoma kyllä ikävästi haistaa nämä italialaiset. Osasyynä voi olla se, että kalsareita ei vaihdeta kovinkaan usein, ja niin on pinttynyt melkoset jarruraidat ja karvoituksessakin ns. rekkamiehenpillereitä.

    Äänestä

  • Niitä just menemme pakoon pieruhousuja!

    Äänestä

  • Italiassa niillä on perseetkin tuuhen karvoituksen alla, ja karvoituksessa ns. pillereitä. Esarin alla heillä on ns. pizzaa.

    Äänestä

  • Mozzarella mamma mia.

    Äänestä

Italiassa on mahtava ruokakulttuuri, nuo pizzasta hölöttävät ei siitä tiedä, tai ymmärrä yhtään mitään.
Esimerkiksi Toscanan alueen ruokakulttuuri on kaikkea muuta kuin pizzaa.
Italiassa ei isommin englannilla pärjää, mutta kieli on kohtuullisen helppo oppia, ja suomalaisen ääntää.

Äänestä
  • Joo. Ei pelkällä hymyllä ja tuijotuksella hurmata tummaa miestä siellä. Mene miehelle ja passaa sitä uuvuksiin asti.

    Äänestä

  • rakkausvoittaavaan kirjoitti:

    Joo. Ei pelkällä hymyllä ja tuijotuksella hurmata tummaa miestä siellä. Mene miehelle ja passaa sitä uuvuksiin asti.

    Riippuu toki miehestä, niitä löytyy monenlaisia. Kun katsoo vaikka Kannisen Ellaa, niin hän on sanonut keittiössä olevansa aivan avuton. Anoppi on miehelle opettanut keittotaidon, ja Ella istuu aina valmiiseen pöytään.
    Täällä ei moni ukko osaa lintuvelliä kummempaa keitellä. Se lintuvellikin on sellaista pula-ajan hätäruokaa mitä nämä turjakkeet osaa keitellä.

    Äänestä

  • kylä ne on poromiehet joilla on aataminaikunen käsitys perhedemokratiasta, niin on kuin 1800-luvulta

    Äänestä

Panin kerran italialaista naista. Sillä oli niin hirvittävä karvoitus alapäässä, että piti reikää oikeen etsiä ja silti suuri riski, että tuikkaa paskareikään!

Äänestä
  • Eikö voinut ohjata sitä oikeaan paikkaan tämä donna hirvittävä karvoitus?

    Äänestä

  • Varmaan sanoi, että voisitko lopettaa sen sormella söhimisen ja lähdet äidin helmoihin kotiin.

    Äänestä

  • oisit ollu ilonen niistä karvoista, hyvä hammasharja sulla siinä ko et ikänä pese suuvärkkiäs

    Äänestä

No pellossa ei miehet edes römpsää löydä. Toisen miehen peräaukon kyllä, vaikka olisi karvaa!

Äänestä
  • Älä yleistä kaikkia Pellolaisia! Mee itteesi senkin turjakemies.

    Äänestä

Itken, pieren ja ulisen. Tahtoisin Italialaisen tulisen. Komeita ja kauniita lapsia saisimme.

Äänestä
  • Ja se Italialainen ruoka. Ihanaa ja viiniä ja pikku hiprakassa juttu luistaa ruokapöydässä! Kiitos, ole hyvä, anteeksi otan vielä lisää viiniä ja kulauttaa suoraan kurkusta alas koko litran.

    Äänestä

Oletteko huomanneet, että poromiehet pieree aivan uskomattoman paljon, ja pierut TODELLA haisee! Ehkä paikalliset on tottuneet niihin, mutta turisti tai junantuoma kyllä ikävästi haistaa nämä poromiehet. Osasyynä voi olla se, että kalsareita ei vaihdeta kovinkaan usein, ja niin on pinttynyt melkoset jarruraidat..

Äänestä

Pendolino haisee kuselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


italianrannoille kirjoitti:

Aion mennä Italiaan miehen metsästysreissulle kun, täällä hukattu on miehenmuotti ei, kiinnosta venäjä ei ruotsi.Pylly keinahdellen purjehdin merenrantaan uimaan jossa ne kuuluisat ruskeasilmäiset gigolot on. Otan matkaan Paula Koivuniemen joka, laulaa "tummat silmät ruskea tukka niihin aion mä rakastua Italiassa" Rakkauden retkelle lähden, mitä olette mieltä asiasta? Kannattavaa, eikö totta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu