Tämmöinen on sitten pitänyt väkertää:
http://nyt.fi/a1453177724039?ref=tf_iHSisboksi-artikkeli&utm_campaign=tf-hs&utm_source=iltasanomat.fi&utm_medium=tf-desktop&utm_content=articlepage
Olisi nyt Emmi vielä piirtänyt leijonat nussimaan toisiaan p..seeseen niin sitten kuvaisi kyllä hyvin tämän päivän suomea. Voitaisiin ottaa se sitten ihan viralliseksi suomi-logoksi.
Mitä mieltä jellonapaidasta?
2
<50
Vastaukset
Riippuu vähän mitä sillä 2. leijonalla on tassussaan ja päässään? Hirttoköysikö?
Sateenkaari ainoana värillisenä on liian hallitseva. Ja sitten toisaalta jätesäkkipukuinen leijona kaipaisi vastavoimaksi esim. klu klux klanin hiippalakit tai vaikka ruttonaamion. Ja jos miekka ja sapeli on poistettu, niin jotain hauskaa pitäisi olla tilalla: vaikka selfiekeppi käteen.- m-i-e-s
Kuvassa on vain kolme leijonaa, tuskin tuo vielä sakkorajaa kaihertaa, koska siinä on valtavia puutteita. Viimeinen voi olla mitä vain, sehän voi olla vaikka Salomonsaarten Kuningatar.
Tietenkin olen hyvin liikuttunut, että Ruotsalaista alkuperää oleva vaakuna on päässyt halvalle kankaalle, se on saanut väriä ja vaatetusta.
Keski-ajalla tuosta olisi varmasti saanut palkinnoksi mestauksen, mutta nykyään täytyy vain suvaita ja mikä sen suvaitsevampaa, kun toivottaa maailman lapset Ruotsalaisuuteen ja Ruotsalaiseen alkuperään? =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273515Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142740Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1182672Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1152358Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt161817Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771752Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501668Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261626Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001325- 1431319