onko paikallisia

3135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä teet sillä tiedolla? Parannat elämäsi laatua kenties?

Äänestä

Kannattaa varoa jos Sallassa liikkuu, mut näitä hulluja liikkuu ympäri maan ja Salla varmasti näistä turvallisimpia paikkoja olla ja elää :)

Äänestä

Sallassa kyllä riittää konnia kuten muuallakin, ja jos poliiseja olisi valvomassa yli äyräiden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sallassaMajaillut kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1453434968203.html
Jutun mukaan liikkunut Sallassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu