Miksi Tornion ABC llä on ruokailijoille tarkoitettu tila suljettu. Miksi yleensä tehty tällaista hukkatilaa. Vastaavaan en ole törmännyt missään muualla.
Ruokailu Tornion ABC llä
ruokailija
25820
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Onkohan kyse laiskuudesta ?
ON...
Piimäpurkitkin on poistettu noutopöydästä onko tässäkin kyse laiskuudesta.
Älkääpä pösilöt mollatko hyvää paikkaa
Kuka yleensä syö ABC: llä. Yleensä syö tuota mautonta laitosruokaa vain silloin, kun olen pitemmillä matkoilla ja sopivat matkareiteille sen nopeuden takia, en muuten.
Sano se, mautonta mättöä, joka sopii tekareistaan nauttiville kepulaisille sontasionisteille!
Vaikka se huonoa onkin kyllä se peittoaa Työväentalon vanhoista jätteistä tehdyn solkun kirkkaasti
Ostappa kerranki ruokasi ihan itse rehellisesti hankkimalla rahoilla niin arvostus ruokaa kohtaan paranee. Osaatko ihan itse edes perunoita keittää?
Pahaa pelkään, että meillä monella on ruoka vielä maullaan...tulevaisuudessa. Jo kevääksi on enteilty, että perunat loppuvat. Kun suomessa ajetaan omavaraisuutta alas niin kun nämä kansainväliset selkkaukset koskettavat meitä niin ei silloin tule Lidl iin ulkomailta ruokaa eikä muihinkaan kauppoihin. Lapissakin on maidontuottajat vähentyneet niin ettei joka kunnassa ole kuin muutama tuottaja. Monet mollaavat maanviljelijöitä ja maidontuottajia. Tekevät raskasta työtä ja ovat tiukoilla EU:n velvoitteiden kanssa. Monet ovat kateellisia jopa heille. Olen elänyt köyhässä kodissa lapsuuteni - 50 -luvulla, tiedän mistä puhun. Onneksi oli äidillä lehmä navetassa, joskus kanoja ja perunat ja juurekset tuli maasta. Marjat poimittiin metsästä. Kunnioitan ruokaa ja arvostan sitä, mikä laitetaan syötäväksi.
Ajattelemisen aihetta on. Kouluruuastakin oli -80 luvulla moitteita ja lapset haaskasivat sitä. Omilleni sanoin jo silloin, että syökää, ei tarvitse olla aina "mieliruokaa", mutta silti voi syödä. Ei tarvitse nirsoilla. Arvot kunniaan!
Totuus se joskus kirpaisee .Tekaiseppa sinäkin 45 vuoden työrupeama ensin uhoa sitten. Enkä ole yhteiskunnan varoilla tarvinnut elää.Ruuanlaittohommissa uskallan haastaa kenet vain on muuten senverran kokemusta
Palvelutaso voisi olla asiakasta kohtaan vähän ystävällisempää Torniossakin, tai edes normaalia. Leikkauksiakin on näköjään tehty, joka näkyy laadussa. Asiattomalla palvelukäytöksellä kuitenkin saadaan asiakaskato aikaiseksi mitä pikimmiten.
Olen samaa mieltä palvelutasoa voisi todella parantaa, kannattais käydä ottamassa oppia Vaasan ABC ltä. Ruoka hyvää , kaikki tilat käytössä, hieno palvelu ei teennäinen luonnostaan ystävällistä.
Älkääpä pösilöt haukkuko jokainen ABC on ottanut alueelisia makutottumuksia huomioon kuten nahkiaiset klimppisoppaa ja piikkilanka este.
Söin taas Tornion ABC:llä poliisit ja rajamiehet viereisessä pöydässä ja kaikki me oltiin tyytyväisiä- Kerroin teistä pösilöistä ja saattavat ehkä ihan vähän pamputtaa perättömistä puheista. Lupasin pitää kiinni.
Ranskalaiset "tönkkosuolaisia" en voinut syödä !
Hullu ne käyttää sormisuolaa et ole kulinaristi kun et ymmärrä. Joku harjoittelijaparka voi laittaa liikaa ja raukka häpeää pirullisen asiakkaan palautetta . Kadu moista kirjoittelua tai tulee kakkosnelosesta.
Sielä on pösilöä sakkia töissä Tornion abc llä, eihän tässä muusta ole kyse!
Mikä teitä sinne ABC,lle työtää syömään ? menkää hotelli Olaukseen siellä on kunnon pöperöt !
Late Lapista.
Missä hotelli Olaus sijaitsee?
Muisti virhe sekaantui asiaan, Olof se onkin !
https://www.google.fi/url?
Late Lapista.
Lapin Somali käy Olauksessa syömässä.
kaurapuuroa ja ketsupia lurps
Torniossa kaikki muukin on suljettua
moi,söinpähän ABC ; n noutopöydästä TORNIOSSA taas kerran ,mitä parasta ruokaa.Eipä tuolla hinnalla saa mistään parempaa.Voi syödä MUSTSSAPARRASSA sekö OLOFISSA kalista ja mauttomanpaa ruokaa ja vielä hiuksia kaupan päälle ei kahvia kuten ABC:llä Torniossa
Kalista ruokaa en minäkään söis mutta ABC; johtajaemännän söisin heti silmilläni kauniss eloveena tytsi. Ruoka on hyvä myös.