Hupaisaa miten tiedeyhteisö juhlistaa gravitaatioaaltojen löytymistä, vaikka todellisuudessa mitään "aika-avaruuden" aaltoilua ei ole edes olemassa! Havainnot siis kertovat todellisesta fysikaalisesta ilmiöstä, mutta annettu selitys on täysin väärä.
Todellisuudessa kaikki fysikaalinen vuorovaikutus (myös gravitaatio) välittyy pienen pienten voimaa välittävien eetteripartikkelien avulla. Eetteripartikkelit pyörivät ja voima välittyy kuin suuressa hammasrattaistossa pisteestä A pisteeseen B. Koska massiiviset kappaleet liikkuvat avaruudessa ja eetteri välittää "rattaiden" liikettä joka suuntaan, niin samalla ilmenee "rattaiden välityksessä" myös viivettä, jolloin syntyy illuusio gravitaation aaltoilusta. Nämä ns. tiedemiehet sitten päättelevät, että kyseessä on samalla "aika-avaruuden" aaltoilua, sillä heidän palvomissaan väärissä teorioissa gravitaatio yhdistetään "aika-avaruuden" geometriaan. Todellisuudessa kyse on vain eetterin kollektiivisesta liikkeestä, mikä ilmenee laistostieteilijöiden mittalaitteissa aaltoiluna.
Muistakaa, että yleensä yksinkertaisin selitys on se oikea. Tulevaisuus on jo tänään! www.toebi.com
Gravitaatioaallot ja TOEBI
9
70
Vastaukset 9
- KaljaKalle
Mutta kalja on hyvvää. Röyhh...
- 8765
Laitatko tähän vielä kaavan, miten eetterin kollektiivisen liikkeen määrä lasketaan? Nyt kun meillä on mitattuja arvoja, voimme sijoittaa ne kaavaasi ja todeta sen toimivuus.
- Tuo_siitä_seuraa
Olet impannut liikaa eetteriä.
- aetherwind
Ja siis sinähän olet kaikkitietävä jumala, että pystyt vain laukomaan totuuksia suoraan suusta? Ei ei kuule kakara. Eetteri vyöhykkeitä kokeiltiin jo 1800 luvulla, mutta niissä oli se ongelma, että niiden pitäisi olla täysin paikallaan kokoajan, että valonnopeus pysyisi vakiona. Ennustettavissa on, että jos eetteri hiukkasia on olemassa niin ne pystyvät myös olemaan liikkeessä joka pystyisi antamaan valolle sen vakionopeutta suuremman nopeuden ja tätähän koikeiltiin silloin kun eetterituuli koitettiin todistaa, mutta joka kulmasta valolle saatiin sama nopeus.
Älä lauo jumalallisia lauseita ellet sellainen ole. Onhan se huono että Einstein johtaa paljon tiedemiehiä ja kaikkia ihmisiä harhaan hänen abstraktilla aika-avaruudella, mutta tiedemiehet tulevat kyllä löytämään eetterin/akashan lopulta, koska he etsivät totuutta ja haluavat ymmärtää maailman, ja Einsteinin geometrinen teoria tulee varmaan enemmän puutteelliseksi tulevaisuudessa.
- älä-unta-näe
Einsteinin teoria on ollut olemassa jo sata vuotta ja kaikki testit ovat vain vahvistaneet sitä. Teorian ennusteet on nykyään vahvistettu tavoilla, joita Eisntein itse ei edes pitänyt mahdollisina. Eetteri on haudattu ajat sitten, eikä sellaista tarvita minkään teorian tai havainnon tueksi. Akashakentät taas ovat lähinnä uskonnollista liirumlaarumia.
Huuhailijat ovat aina väittäneet, että tulevaisuudessa heidän huuhailunsa varmistetaan oikeaksi. Historian aikana en tiedä ikinä näin käåyneen ja mitä enemmän tiede etenee, sen mahdottomammaksi huuhailun toteennäyttämien tulee.
- odotetaannytvielä
sitä ilmoitusta että havainto johtui viasta mittalaitteissa
- Vitsiksikö-tarkoitit
Tuskin johtui. Viallisia mittalaitteita, kuten neutriinon ylivalonnopeuden tpauksessa, voidaan epäillä silloin, kun tulos ei lainkaan vastaa odotettua. Tässä tapauksessa mittaus oli juuri teorian mukainen. On melkoisen epätodennäköistä, että kahdessa erillisessä mittalaitteessa olisi juuri samalla hetkellä juuri samanlainen vika ja kaiken lisäksi vika, joka antaa täysin ennusteen mukaisen tuloksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1492155Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja210954Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91917Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.37868- 60840
Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49804Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat52750- 73721
Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö288719Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol35670