Kyselin tätä jo tuolla RuokaJuoma-osasa, mutta laitan tän tänne leivontaankin - jos vaikka joku sattuis tietämään mistä mun hukassa oleva resepti löytyy!!!
- - -
Ei ole varmaan kuin pari viikkoa tms kun näin jossain lehdessä ihanan gluteenittoman suklaakakun reseptin - Ja nyt en löydä sitä mistään!!!!! Aaaaaaargggghhhhhh!!!
Siinä reseptissä oli mantelijauhoa ja riisijauhoa ja ksantaanikumia (vai oliko se nyt ksantaania) ja kaakaojauhetta (muistaakseni oikein reippaasti).
Ohjeessa kakku paistettiin kahdessa osassa (noin 30 min paistoaika). Kasatessa laitettiin sitten täytteet väliin ja päälle.
Just tuon reseptin takia hain kaupasta ksantaanipurkin!
Olen penkonut pirkka.fi, yhteishyva.fi, kotiliesi.fi eikä löydy.
Lisäksi olen hakenut reseptiä vaikka kuinka monelta gluteenittoman leivonnan sivulta - turhaan.
Kohta alkaa pää kiehumaan!
Muistaako kukaan nähneensä tällaista reseptiä viimeisen kuukauden aikana missään lehdessä???
Kaikki vinkit joko tuohon reseptiin tai vastaavanlaisiin otetaan isola kiitollisuudella vastaan!!!
Mistä löydän reseptin - gluteeniton kakku???
TanzenMachtSchön
1
295
Vastaukset 1
- Karrikastike
Olisiko täältä mitään apuja..??
http://www.mytaste.fi/e/gluteeniton-suklaakakku.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301359
- 881242
- 81726
- 27657
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...10655- 47543
Suomessa ei anneta opiskella eikä työskennellä
Johtajat päättävät elämästäsi ja tekevät puolestasi päätöksiä. Johtajat eivät osaa kuunnella, koska ovat narsisteja.120539- 19525
- 44505
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115499