Osaatteko neuvoa jonkin nestettä poistavan geelin?

Puffy

Heippa!

Jaloissani on turvotusta, ja haluaisin jonkin tuotteen, joka laittaa "nesteet liikkeelle" eli poistaa turvotusta. Onko esim. Garnierilla tai Lumenelle sellaista tuotetta? Mielellään mahdollisimman edullinen. Kiitos!:)

4

68

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ylösulosjalenkille

      Kaikkein edullisinta ja pitkäkestoisesti tehokkaintakin on liikunta. Sille ei pärjää mitkään mömmöt - varsinkaan halvat sellaiset! Kokemuksesta puhun.
      Kun lähtee liikkeelle, pääsevät nesteetkin kierämään vapaammin koko kehossa, kuona-aineet poistuvat oikeita reittejä pitkin ja samalla palaa kaloreitakin eli selluliitti vähenee.
      Hyvä vinkki varsinkin nyt, kun kesään on vielä kuukausien matka, ehtii saada tuloksia ilman paniikkia. ;)

    • pahaatehokasta

      Syö selleriä.

    • puhdistamatonmerisuola

      Nesteen kerääntymiselle on aina joki sy. Se syy pitää selvittää, niin pääsee turvotuksesta.

      Ihole laitettavat linimentit ei todellakaan mitään nestettä poista, koska ne eivät elimistöön imeydy.

      Ihminen tarvitsee suolaa, joten varmista että saat sitä 3-5 grammaa päivässä, jotta nesteaineenvaihduntasi toimii. Ilman riittävää luonnollista suolaa ja vettä keho kerää nestettä, joka aiheuttaa turvotusta, väsymystä ja lihaskramppeja. Laadukas suola lisää ruoan makua, parantaa säilyvyyttä ja ylläpitää nestetasapainoa. Natriumia tarvitaan elimistössä hermoimpulssien kuljetukseen, lihasten toimintaan sekä kehon nestetasapainon ja verenpaineen säätelyyn. Kloridia puolestaan tarvitaan ruoansulatukseen ja hengitykseen.

    • toimiiTaatusti

      urheilu ja liikunta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      875
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      637
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      578
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      543
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      56
      503
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      468
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      121
      465
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      427
    Aihe