Eli.. Mä menin kerran yhdellä suomenhevosella ilman satulaa sitten,kun piti koittaa ravia tipuin heti! Mun pitäis taas mennä sillä samalla hevosella ilman satulaa :((( auttakaa! Miten siellä selässä pysyy?
ilman satulaa ravaaminen?!
Pelottaa
2
152
Vastaukset
- Hepo123
Pidät painon pepulla et purista jalalla sen kovempaa kuin normaalistikaan. Ota harrasta kiinni ja sano opellesi rohkeasti jos jokin askarruttaa mieltä. Opettajalta kysyminen EI OLE noloa!!
- Anonyymi
Jos tänne joku eksyy neuvoa hakemaan niin istu istuinluiden päällä ,tartu hevosen harjaan ja pidä jalat pitkinä ja rentoina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452914Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362882Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061684Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611448
- 951302
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2241216