Missä vaiheessa naisten unelmat muuttui?

Ikis__M

http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001133721.html

"Julia kertoo aloittaneensa reilut neljä vuotta sitten voimanoston. Hän on saanut kovaa kritiikkiä arvostelijoilta, joiden mukaan tyttö on pilaamassa kroppansa.

Voimannostaja ihmettelee, mitä nokankoputtamista muilla on, jos hän haluaa seurata unelmiaan.

Alla olevasta kuvasarjasta näkee, kuinka huimasti Julia on neljässä vuodessa muuttunut."

Varmaan joskus upealla 50-luvulla ja koko 1900-luvun lopun naiset halusivat vielä näyttää naisilta, jossain vaiheessa 2000-lukua on tullut trendi jossa naisten unelmaksi on tullut saada näyttää kuulamörssäreiltä ihan uhallakin. Tuo Juliakin on kuvasarjan perusteella ollut h..in nätti tyttö ja siitä olisi tullut h..in nätti nainen mutta valitsi sitten toisin. Tällainenko on 2000-luvun naisen tulevaisuuden unelma:

https://media.riemurasia.net/albumit/m48595/541132236.jpg

1

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wasted.chance

      Kaikki päättävät omasta ulkonäöstään mutta tuo olisi voinut olla oikeasti nätti jos olisi pysynyt vain fitness-tason kropassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      67
      1891
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      54
      1186
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1157
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1117
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1039
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      990
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      955
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      952
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      120
      928
    10. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      92
      921
    Aihe