Mä en lähtis haukkumaan ketään ja salaa olenkin oikeasti aina (vahingon)iloinen kun näen itseäni lihavamman ihmisen.
Mä käyn salilla ja vaikka teen mitä vaan niin paino on 75 vaikka pituutta vain 166. Syömisestä pitäs muka tinkiä että ventovieraat ei paheksuivat!! Perkele!!
Koska eihän kukaan edes mua näe älästi ja olen hyvässä kunnossa ei tällä mahalla niin väliänole. Saatana. Taas vaan totesin kun kävin työpaikan suihkussa että olen harvinaisen ruma ihminen.
Ja vedin kalsarit väärin päin jalkaan ja matka jatku.. kun en taas ottanut puhtaita mukaan ni käänsin näppäränä ympäri. Mitä väliä silläkään on saatana.
Taas täällä monta ketjua lihavuudesta
13
82
Vastaukset
- Ihmekköstuo
Tollasia rumia ja lyhyitä ätmit aina on!
Minä taas kirosin tänäaamuna persettäni. Mielestäni tursoilee liikaa, vaikka olenkin nyt harrastellut kuntopyöräilyä taas päivittäin (väh. tunnin, parina viimepäivänä hieman yli 2 h). Tietysti se nyt aikansa vie, että pääsee alkuun sen kiinteyttämisen kanssa, mutta olisihan se kiva jos alkaisi jo vähän tulosta näkyä.
Mitä jos läskit jää ja alle kasvaa hirmuiset lihaspatit?
http://balancedtrainingsolutions.blogspot.fi/2010/05/muscles-used-when-pedaling.htmlscrg kirjoitti:
Mitä jos läskit jää ja alle kasvaa hirmuiset lihaspatit?
http://balancedtrainingsolutions.blogspot.fi/2010/05/muscles-used-when-pedaling.htmlHuh, mikä kauhukuva! :( Mutta yritän tässä asiassa kuitenkin luottaa aiempiin kokemuksiini eli siihen, että olen pari kertaa aiemminkin onnistunut laihduttamaan pyöräilyn voimin (tosin niillä kerroilla sillä tavallisella enkä kuntopyörällä).
rumamaija kirjoitti:
Huh, mikä kauhukuva! :( Mutta yritän tässä asiassa kuitenkin luottaa aiempiin kokemuksiini eli siihen, että olen pari kertaa aiemminkin onnistunut laihduttamaan pyöräilyn voimin (tosin niillä kerroilla sillä tavallisella enkä kuntopyörällä).
Kuntopyörä vaikuttaa tylsältä mutta saattaa soveltua laihduttamiseen paremmin. Tavallinen pyörä haluaa ainakin kesäaikaan aina joko jäätelökioskille tai olutterassille.
Mitään aeroopisia en lähtisi sisällä tekemään..Voiko olla mitään paskempaa kuin veivata kuntopyörää sisällä.
Hanki sukset talveksi ja lenkkarit kesäksi maantiepyörä. Sitten lisäks punttisalia, jossa pyrit kiinteyttäviin harjoituksiin perseellesi...Millään tyhjänpäiväisellä kuntopyörä räpellyksellä et tuu koskaan saamaan mitään aikaan.Ratikkakuski kirjoitti:
Montako wattia sinulla on vastusta, kun poljet?
Wateista en tiedä, mutta 3-tasolla se vastus on tähän asti ollut ja nyt siirsin 2-tasolle.
rumamaija kirjoitti:
Wateista en tiedä, mutta 3-tasolla se vastus on tähän asti ollut ja nyt siirsin 2-tasolle.
Tuo nyt ei oikein kerro mistään, kun ei tiedä, millainen asteikko siinä mittarissa on.
Meinaan vaan, että kuntosalit on täynnä mimmejä, jotka polkevat pyörää alle 100 watin vastuksella selaillen samalla kännykkäänsä ja jälkeenpäin ihmetellen, kun ei tulosta tule.
- Kilttiatm
Olen muuten 166 ja n 75 kg. Ruma olen ja sille ei sitten voi mitään. Vois vaikka lihoo 20 kg ei sillä olisi väliä kun on ruma naama ja näin lyhyt niin ei naiset kiinnostu
Tuollaista paino-pituussuhdetta on vissiin yleisesti pidetty miehillä vielä ok:na, koska heidän painonsa voi tulla myös lihaksista. Naisilla vähän eri juttu.
- OlkaaYli180cm
Sama se on sulla sekä aloittajalla että ihan sama vaikka painaisitte samantein 85 kiloa koska teiltä puuttuu se 15cm Kaikkien naisten kriteeristä niin pelinne on jo pelattu!!!!!
- että.silleen
Sanoisin ett olet hiukan tukeva, ehkä on 7kg ylipainoa, ehkä ei niinkään paljon.
Ei mitenkään paha, jos ei itseäsi mitenkään fyysisesti haittaa. Jos tuohon nyt 20kg lisää popsit/litkit painoa niin jo alkaa menoasi haittaamaan.
Kokeile vaikka, heitä 20kg painoinen säkki reppuun, reppu selkään ja juokset reppuselässä pari km, sitt kerrostaloon rapuja viel 5-7 kerrosta.
Sulla on siin vaiheessa kun pysähdyt... keuhkot jo suussa...kielen päällä, ja puuskuttelet hengenhädässä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san271630Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621147- 501130
Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661097Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j3731019Martina ja jalkapalloilija2
Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?182960Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58955Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta153942Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu114878- 89877