Pitäisiköhän tästä nyt olla huolissaan?

tällainentapaus

Kysyisin tällaisesta asiasta teidän muiden mielipidettä:
Yllätin mieheni (25 v) chattailemassa entisen tyttökaverinsa pikkusiskon kanssa (17 v). Tämä tyttö kertoi olevansa kaverinsa kanssa chattaamassa ja mieheni oli kysynyt, että kenen kaverin, jolloin tämä tyttö näytti hänen kuvansa.
Kuva oli tyypillinen teinin ottama kuva; muikistelua, paljastelua, parhaiden puolien korostamista kuvakulman avulla ja tietysti kuvan muokkaamista omaksi edukseen.

Kuitenkin kun tulin huoneeseen niin hän sulki ikkunan välittömästi ja olin vähän ihmeissäni, että mitähän mä nyt niinku tein?
Pitäskö tästä olla nyt jotain mieltä tai huolissaan? :| Rehellisiä vastauksia, kiitos.
Itsehän olen siis päälle parikymppinen nainen.

Eipä oo mitenkään epäluotettava mun mies noin muuten. Yleensä kertoo kaikki jutut ja luotan hänen sanaansa.
Ei mulla oo ollut koskaan aiemmin syytä epäillä häntä.

Nyt kävi kuitenkin mielessä sellanen, että entä jos hän ikävöikin entistä tyttöystäväänsä tai hänen perhettään ja haluaa päästä takaisin heidän elämäänsä? Entä jos hän tykkääkin vähän nuoremmista? Siis tytöistä.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luulevatitsestäänliikaa

      Ei oo luotettava tyyppi. Miehiin ei voi luottaa.
      Minulle on koko suhteeni aikana käynyt mielessä,jospa olenkin varalla siihen asti, kun mies löytää paremman. Mieheni jäi kans kiinni deittisovelluksen kastelemisesta kiinni ja siinähän vasta selitykset sitten olikin.

      Luulee,että uskon kaiken mitä hän syöttää.
      Pääsee kuulemma helpommalla, kun valehtelee ja puhuu mieleisesti itseään ajatellen. Kuka hölmö uskoo miestä, joka
      deittisovellutttuksia seurailee.

    • sinkkumies--

      Kyllähän se haluaa nuorempaa naista ja varmaan pettää sinua kun saa tilaisuuden. Jos tolleen sulkee koneen niin on salattavaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      626
    Aihe