Kulttuuria harrastavat miehet onnellisia ja....

terveitä. "Monikulttuurisuus tarkoittaa tilaa, jossa yli 90% yhteiskunnan jäsenistä on runsaspigmenttisiä ihmisiä, joiden annetaan ilmentää itseään vapaasti. Monikulttuurisuuden vastakohta on vain valkoihoisista eli rasisteista muodostuva yhteiskunta, joka on kulttuuriltaan köyhä. Kun ylemmän rodun ainesta sekoittuu joukkoon, muuttuu kulttuuri asteittain hieman rikkaammaksi. Täysin afrikkalaisgeeninen väestö on kaikkein monikulttuurisinta ja rikkainta. "

Olen yrittänyt harrastaa monikulttuurisuutta pokaamalla tummahipiäisiä naisia, mutta minun kulttuurini ei heille kelpaa. Minä en kuulema harrasta "KELAAMISTA, SOSSUAMISTA, autonrenkaiden polttamista, seiniin nojailua ym, missä tämä monikulttuurisuus kulminoituu. Ja koska tämä sama puute vaivaa useita suomalaisia miehiä, niin eduskunta on jo joutunut tuomaan Somaliasta, Irakista ja Afganistanista huippuosaajia kannattelemaan mm. rautatieasemien, ostoskeskusten seiniä ja tarkkailemaan liukuportaiden toimivuutta. Työ-asuksi heille on valittu Armanin puku.

Minkä laista kultturia sinä harrastat, peppureiistä kirjoittelevat voivat jättää tämän ketjun väliin.

Alla olevalla videolla Makkonen juhlii Kekriä, kun valkoinen mies on saanut sadon seipäille ja talveksi on lautaselle puurua:D


https://youtu.be/cgBXhqziZ7o

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rikas monikulttuurisuus... höpö höpö. Minkälainen tynnyrissä kasvanut puusilmä ihailee jotain yksittäistä kulttuuria, rotua tai kansallisuutta yli muiden?

      Vaikka olen elänyt suhteellisen pienellä alalla ja tutustumiseni muihin kulttuureihin voisi olla kokemuksellisempaa, en ole vielä nähnyt mitään ylitse muiden parempaa rikastuttajaa oman suomalaisuuteni valossa. Sikäli, Suomeen on aina helppo palata, asua ja elää, sekä on jo tietoinen epäkohdista joihin voi vaikuttaa tai joihin ei, suuria yhteentörmäyksiä itse kantavaestöön ei tarvitse pelätä syntyvän kuten muualla.

      Eri kansallisuuksien kesken sidotut parisuhteet muuten eivät ongelmiltaan juuri poikkea kuin samankaan kesken solmitut. Itse asiassa ongelmia monesti tuntuu hieman olevan enemmän ja vaatii sopeutumista. Esim ranskalainen ystäväni valittaa että thaimaalainen vaimonsa tekee aivan liikaa töitä, ei koskaan lomaa. Toisessa maassa asuva sisareni on joutunut sietämään eteläamerikkalaisten melko perhekeskeisen elämäntyylin, perhe tulee iholle joka asiassa ja kaikki asiat ovat perheenkin asioita. Italiassa asuva läheiseni pitää uudesta suvustaan, mutta kyllä suomalaistyttö joutuu kohtaamaan sielläkin nuoren naisen aseman toisenlaisena kuin syntymämaassaan. Itse en voisi kuvitella alkavani suhteeseen vaikkapa intialaisen kanssa. Mukavia poikia (nuorempi väestö) mutta vaikka perinteitä rikotaan yhden toimesta, ei sama koske koko sukua. Esimerkiksi naisen asema muuttuu kovin hitaasti, kuten moni muukin asia, johon jokainen oppii syntymästään saakka.

      Maahanmuuttajiin en ole tutustunut. Minua vierastuttaa joidenkin ihosteleva tapa tutustua toiseen. Ja asioita jotka eivät ole itsestäänselviä, pidetään sellaisina. Vietnamilaiset maahanmuuttajat ovat muuten ystävällistä, mukavaa väkeä. Ja työteliäitä, kuten aasialaiset yleensäkin. Mutta ei mikään kulttuuri ole ylitse muiden. Kaikissa on omat hienot ja vieraammat ominaisuutensa. Kuten suomalaisissa yksilöissäkin.

      • Nyt lähti silmä lapasesta! Turha ainakaan minua on moittia siitä, että olen kasvanut köyhästä kulttuurista tunnetussa suomessa. Minä olen vain sivustaseuraaja, kun uus-suomalainen Makkonen lyö mämmituokkosen roskiin ja toteaa, tämä on paskaa. Makkosen mielestä Idi Amin oli suuri monikultturismin isä, joka ei koskaan olisi tehnyt koivupuusta omituisia kyhäelmiä. 1. http://bit.ly/1UcapXD 2. http://bit.ly/1Ucaz1l


      • modelli kirjoitti:

        Nyt lähti silmä lapasesta! Turha ainakaan minua on moittia siitä, että olen kasvanut köyhästä kulttuurista tunnetussa suomessa. Minä olen vain sivustaseuraaja, kun uus-suomalainen Makkonen lyö mämmituokkosen roskiin ja toteaa, tämä on paskaa. Makkosen mielestä Idi Amin oli suuri monikultturismin isä, joka ei koskaan olisi tehnyt koivupuusta omituisia kyhäelmiä. 1. http://bit.ly/1UcapXD 2. http://bit.ly/1Ucaz1l

        Mun mielestä se silmä joka kritisoi omaa kulttuuriaan kertoo piilotusta häpeästä. Sitten jalustalle nostetaan just joku tuollainen mulkku Amin jonka hirmutekoja ihannoidaan sankarillisina tekoina. Vaarallista sakkia, nämä oman kulttuurin halveksijat.


      • Haluan muistuttaa kaikkia siitä, että eri korttien vetäminen esille kertoo oman tarinansa siitä, kuinka eletään maassa maan tavalla.


      • iso_karvainen_mies
        elisakettu kirjoitti:

        Mun mielestä se silmä joka kritisoi omaa kulttuuriaan kertoo piilotusta häpeästä. Sitten jalustalle nostetaan just joku tuollainen mulkku Amin jonka hirmutekoja ihannoidaan sankarillisina tekoina. Vaarallista sakkia, nämä oman kulttuurin halveksijat.

        Ei modelli ukki mistään oikeasti mitään tajua D:


      • iso_karvainen_mies kirjoitti:

        Ei modelli ukki mistään oikeasti mitään tajua D:

        Tajuan sen verran, että tänään pidetään Earth Hour sammuttaa valot lauantaina päivää, mutta tämä ei koske sinua, koska sinun valot ovat sammuneet jo aikoja sitten, josko ovat koskaan palaneetkaan! Sama koskee suomen hallitusta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      1248
    2. Rakastan sinua

      Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli
      Ikävä
      39
      1003
    3. Kun viimeksi tapasit kaivattusi

      Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi
      Ikävä
      48
      890
    4. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      170
      858
    5. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      73
      850
    6. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      36
      805
    7. Jos lähestyisin

      näyttäisitkö ovea vai vihreää valoa?
      Ikävä
      54
      741
    8. Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!

      Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy
      Luterilaisuus
      191
      715
    9. Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0

      Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali
      Luterilaisuus
      141
      709
    10. Ootko sä oikeasti sinkku?

      Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥
      Ikävä
      42
      706
    Aihe