ISIS terroristien suojelijalta ?

Kirjoittaja on Aineen taidemuseon johtaja.
http://www.pohjolansanomat.fi/kolumnit/minun-poikani-colaad/
21127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Luin k.o. kolumnin. Kävi mielessä, eikö kirjoittaja osaa itse päättää mistään. Oli turhaa antaa vääriä viestejä ( tai melkein) turvapaikanhakijalle. SELKEÄ LINJA neuvoksi. Ilman papereita tulleille sama kohtelu. Milloin me pääsimme sodan jaloista ilman minkäänlaista henkilötodistusta esim. Englantiin. Tosin sen asenne oli tietenkin surkea meitä kohtaan. Kun entiseen Liittotasavaltaan matkusti junalla 60-luvun alussa, pelottavan näköiset tarkastajat työntyivät junaan ja lähes tempaisivat passin kädestä.

Huh! meitä aina niin sinisilmäisiä ja inhottavan nöyriä. Viimeinen sana on tietenkin muodikas ilmaisu näinä päivinä.

Äänestä
  • Näin toimii Tornion taidemuseon johtaja huippu palkallaan pakolaisia nuoria hyväkseen käyttää ...enkelinä !!!!

    Äänestä

Halkomäki myös suvakki karva kassin suojelija

Äänestä

Puheet isiksen tasoa, toivottavasti täti taidemuseo on nyt ylpeä itsestään ...
Muslimit eivät koskaan voi elää sovussa toisten uskon lahkolaisten kassa koska ainostaan heidän usko on se oikea ja he haluvat että kaikki kuntelevat mitä he sanovat ja päättää !!

Äänestä

Mänkee pihalle kävelemään ja haukkaamaan happea.Eehän nuisaa teejän jutuissa ole pietä eekä häntee.

Äänestä
  • Pakko se on juosta muidenkin järjestämissä tilausuuksissa, kuin vain omissa, eikö?
    Niin lässki ämmä ei jaksa kiiinnostua todella.

    Äänestä

Mikähän kumma siinä on, että "Emme saa antaa pelolle valtaa”- hokemaa aletaan toistaa heti mantramaisesti, kun islamterroristit tappavat ihmisiä?
Samaan hengenvetoon kiirehditään sanomaan, ettei islamilla ole asian kanssa mitään tekemistä.
Terrori- isku yllättää muka joka kerta ja senkaltaista ei tietenkään aikaisemmin ole koskaan tapahtunut.

Äänestä

Parhaimpia orjia ja hyväksikäytettäviä muslujen mielestä ovat suvakit. Suunnitelman mukaan muslmit tappavat kuitenkin ensimmäisenä juuri suvakit, koska suvakit ovat tyhmiä, katalia oman pesän tuhoajia, tyhjäpäisiä luopioita ja sairaita lesboja.

Äänestä
  • Et tuota itekään ihan kaaheen seleväpäisellä vaekuta. Joku suottais ihan luulla että oot karanna pöpien hoitolaetoksesta. Aenakkiin liäkitystä suottas olla hyvä hakkee

    Äänestä

  • Voe suatana
    Late

    Äänestä

Koraanissa kirjoitta: menkaa pohjoin maa suomessa, siellä on suomen lihava nainen, he odottavat sinua, he antavat sulle kelakorttiin omakotitalo ja suomen sauna. Amen
Ählämsählämit kuuluu aavikkoon kameleiden kanssa. Menköön sinne ja ottakoon vittu jokaikisen suvakin mukaansa. Yhdessä on siellä sitten kivaa.
Suomessa eletään Suomen lakien mukaan piste!!!! Jos ei halua elää voi maasta muuttaa sinne missä se laki on voimassa!!

Äänestä
  • Elä huuva vaan määjo haukkeemaan happee.Siitä tulloo kippeeksi jos vehtaapi netissä kaeken aekoo ja on kaaheen vihane.Tulloo vielä aevo halavaus tai syvän vaevoja

    Äänestä

  • eeseoomikkään kirjoitti:

    Elä huuva vaan määjo haukkeemaan happee.Siitä tulloo kippeeksi jos vehtaapi netissä kaeken aekoo ja on kaaheen vihane.Tulloo vielä aevo halavaus tai syvän vaevoja

    lopeta tuo naurettava yritys molottaa savoksi! lähinnä oksettaa ei naurata

    Äänestä

  • Laatanheetto aattaa jos on männy piäsiäenen viinoo juuvessa.Kokkeille vielä laittoo sormia leepäläpppeen niin alalaa laatta lentämään.Kerree sitten laatat talteen ja laeta uuniiin niin suat hyvvee tippaleepee.Sitten ee muuta ponapetit.

    Äänestä

Islam tarjoaa niin kuin Koraani ja Sharialaki todistavat vain ja yksin omaan tuskaa, diktatuuria, epätasa-arvoa, ihmisyyden lokaamista, kuolemaa, kidutusta, häpäisemistä, orjuutta ja helvetin tulet jo täällä maan päällä.”
Tätä suosii Tornion taidemuseon johtaja kirjoitukseksaan........
Miettikää hänen elämänarvoja ja onko luotettava................

Äänestä

Niin onkohan tällä Museon johtajalla lääkitys kohdallaan kun lukee hänen kolumnia.
Sehän se ihmetyttää kun hän hyvätuloinen ja tietenkin voi tehdä elämässään mitä huvittaa , ajattelematta että kaikilla Torniolaisilla ei ole sinun tulot?
Leipäjonossa käyn ja taidetta harrastan mutta sinun asenne kertoo että en ole "ihminen" vaikka kanta Suomalainen olen.
Pakolaisille haluat suoraan edut ohittaen Torniolaisen yksinhuoltajan ??????

Äänestä

Miten ihmeessä joku ei voi nähdä sitä todellisuutta, että islam on sairas, väkivaltainen kultti. Täytyy olla jollain tavalla vajaa tai muuten sairas paska joka tuota kulttia ihailee.

Äänestä
  • Näinkö luit MeidänVenäjä-lehdestä?

    Äänestä

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001157431.html
...VIRANOMAISET ovat entistä vakuuttuneempia, että monet äärijärjestö Isisin värväämät Pariisin ja Brysselin terrori-iskuihin osallistuneet henkilöt käyttivät viime vuoden pakolaisvirtoja hyväkseen liikkeissään Euroopassa. EU:n rajavalvontavirasto Frontex raportoi asiasta suorasanaisesti viime viikolla.
...FRONTEXIN mukaan sillä ei ollut viime vuoden kaltaisessa tilanteessa mitään keinoja seurata Eurooppaan tulleiden liikkeitä. Virasto myös muistuttaa, että Euroopasta on matkustanut Syyriaan ”järkyttävä määrä” taistelijoiksi haluavia, jotka voivat muodostaa vaaran EU-maille.
Pariisin ja Brysselin tapauksissa kyseessä ovat olleet nimenomaan henkilöt, joilla ei ole mitään tekemistä varsinaisten pakolaisten kanssa, vaan he ovat mitä todennäköisimmin olleet jo kotimaassaan radikalisoituneita länsimaisia jihadisteja, jotka ovat matkustaneet Syyriaan hankkimaan taistelukokemusta.
..,..
http://mvlehti.net/2016/04/12/terrorismitutkija-teemu-sinkkonen-kehtaa-viela-antaa-lausuntoja/

Äänestä

Meidän Venäjä ja Lata Lapista1 on samanhenkisiä sivareita .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bryssel2016 kirjoitti:

Kirjoittaja on Aineen taidemuseon johtaja.
http://www.pohjolansanomat.fi/kolumnit/minun-poikani-colaad/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu