21 cm edelleen

Seinäjoen Keski-Nurmossa oli 24.3.16 klo 12 lumensyvyys vielä keskimäärin 21 cm.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

MITÄ SITTE?

Äänestä
  • Samaa ihmettelen. Miksi pitää jankata noita syvyyksiä tunnetuilta ulkoreiteiltä. Miksi ei pistä oman pihansa lumimääriä osoitteen kerä, pelkääkö että tunnistetaan?
    Lisäksi noi hikiset lumimäärät mahtuisi yhteen ketjuun alekkain. Nyt hyvätkin keskustelut esim kuukausi tai pitkän ajan säistä painuuvat unholaan moisen palstatuhlarin takia!
    Uutisarvo suunnilleen sama kuin kertoisi "Kolme desiä aamuvirtsaa tänään".
    Ps. Mulla 29cm lunta OMASSA pihapiirissä, on näet mittari. :D
    Se oli vajaa kaksiviikkoa 28cm mutta entäs sitten.

    Äänestä

  • Lumimittarissa omassa pihassa JUURI nyt 24,5 . Huomaatko ajattelia, ei tarvitse mennä mihinkään hiihtoladun varrelle mittailemaan. Ihan kuule sisältä voi tsiikata mittaria

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cooni kirjoitti:

Seinäjoen Keski-Nurmossa oli 24.3.16 klo 12 lumensyvyys vielä keskimäärin 21 cm.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu