Älkää näyttäkö lapsillenne Disneyn elokuvia!

kaulapartainen_dosentti

Disneyn Aristokatit on ehkä visvaisinta jutkujen aivopesua mitä lapsille on ikinä syötetty. Jos tarkoituksenne on kasvattaa lapsistanne kunnollisia naisia ja itsevarmoja miehiä, pitäkää heidät kaukana tästä syövästä.

Elokuvassa toisessa pääosassa oleva Thomas O'Malley on kunnon alfauros, pelimiesten pelimies, villi ja vapaa. Kulkee kulkurina ympäriinsä minne ja milloin huvittaa, osaa laulaa ja tanssia, on erittäin charmantti supliikkimies ja vittu mitä vielä. Jossain kohtaa Thomas tapaa naaraskisun nimeltä Herttuatar (meno vitun tumblr prinsessa fanta siat). Kyseinen karva-antelias on parhaat päivänsä nähnyt jo 6 elämää sitten ja hän on myös kolmen lapsen YH-äiti (kaikki lapset ovat eri näköisiä eli todennäköisesti taustalta löytyy kolme isää). Thomas rakastuu tähän kissimirriin täysin ja alkaa nuolla maata tämän tassujen alla. Kun Herttuatar kertoo, että hän ja hänen äpäränsä ovat kaukana kotoa ja vaarassa, Thomas päättää pillun toivossa auttaa heidät kotiin. Matkan varrella Thomas on lähellä menettää henkensä useita kertoja uhrautuessaan tumblr-Herttuattaren ja tämän äpärien pelastamiseksi.

Jossain kohtaa koko kööri pistäytyy Thomasin kavereiden luona. Kyseiset kaverit ovat kunnon ikisinkkuja joiden elämä koostuu siitä, että päivisin nukutaan ja öisin rämpytetään rokkia punaviinin ja huumeiden voimalla. Herttuatar vetää perinteiset "vaikuttaa siltä, että et oo valmis mun lasten isäks ku sulla on tollasia luuserikavereita ja oot iteki tollanen renttujäbä, emmä halua et lapset kiintyy suhun jos oot oikeesti tommonen, sun pitää muuttua jos haluut mut" (elikkäs lasten oikeat isät pumpanneet ja dumpanneet ja nyt kokemuksista viisastuneena pitää löytää pallinsa menettänyt betavässykkä leikkimään kotia). Thomas tottakai änkyttää hädissään, että hän voi muuttua, hän tekisi mitä vaan saadakseen parisuhde ja bilu ja toisen kollin spermajäänteet.

Lopputulos? Vapautensa menettänyt Thomas päätyy kotikissaksi jonkun vanhan mummon pölyiseen taloon, letti sliipattuna, rusetti kaulassa ja uusi äpäräperhe pallona jalassa. Kuinka monen miehen ja naisen ohjelmointiin tämä elokuva on vaikuttanut lapsena? Mies katsoo tällaista viihdettä siinä iässä, kun vaikutteita imetään pesusienen lailla ja päätyy sitten aikuisena "pelastamaan" jonkun vanhemman YH-äipän avioliittoon itsensä kanssa ja ottaa toisen miehen spermajäänteet kontolleen, kuvitellen tämän olevan jotain sankaruutta. Otetaan tuollainen perhepotretti ja sitten parin vuoden päästä itketään jossain vauvafoorumilla kuinka seksielämä on kuollut, nukutaan eri huoneissa ja ainoa kanssakäyminen rajoittuu siihen, että nainen vinguttaa Visaa ja lapset heittelevät ruualla.

t. kaulapartainen dosentti

Ps. kissat esitetään tarinan hyviksinä ja koirat pahiksina? Ros vitun kaa.

1

221

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TotuusSattuu

      Oliskohan aika vähän löysätä sitä kravattia. Aivosi kärsivät selvästikin hapenpuuteesta...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      138
      887
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      657
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      588
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      553
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      57
      509
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      478
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      472
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      24
      445
    Aihe