Homma on nousussa! OC all the way!

verkostopiru

26

973

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rekku-

      Miksi Karilla on koirien tekohampaat?

    • Up_Up_and_Away

      Saas nähdä, koska pervitiinin vaikutus loppuu ;-)

    • rohkeatvoittaa

      Mitään virallinen tai muuten osaava taho ei ole aikoihin ottanut mitään negativista kantaa Onecoiniin. Tähän ei lasketa jotain YLE tai Iltalehti toimittajia vaan aidosti osaavia ja vaikutusvaltaisia tahoja.

      Tähän on vain yksi syy, eli Onecoiniin on lähtenyt mukaan jo merkittävä joukko vaikutusvaltaisia henkilötä joista osa toimii myös talousalalla. Henkilöitä jotka ovat älykkäitä näkemään asian todellisen potentiaalin.

      Tämä vaikutusvaltaisten tahojen vaikeneminen on merkittävä merkki siitä, että Onecoin otetaan jo vakavasti ja siitä ollaan erittäin kiinostuneita. Nämä vaikutusvaltaiset tahot ovat kiinnostuneita Onecoinista, mutta eivät itse verkostomarkkinoinnista. Kaikki ovat tosin jo nähneet, että miten tehokas keino verkostomarkkinointi on levittämään Onecoinia erittäin laajalle käyttäjäjoukolle.

      Helppoa Onecoin maailmanvalloitus ei ole eikä tule olemaan, mutta nyt on tapahtumassa se tosiasia että kyse ei ole vain harmittomasta marginaali-ilmiöstä vaan kovalla vauhdilla kasvavasta isosta liiketoiminnasta.

      • CrystalBall

        Ja sitten heräsit märkään uneen käsi potassa ;-) Miksi minkään arvovaltaisen tahon pitäisi ottaa mitään kantaa pyramidihuijaukseen, johon mikään arvovaltainen taho ei koskisi tikullakaan? Ja tuskinpa piireissä on koskaan mistään coineista kuultukaan... Niihin kuuluvat eivät taida pyöriä Seinäjoen ABC:llä koukutustilaisuuksissa. Tuulipukukansan ja Pattayan toyboyden hommaa. Ainoa arvovaltainen taho on ns. Dr Ruja ja sen arvovallankin kanssa taitaa olla leikkitohtorilla vähän niin ja näin ;-)


      • Aivan samaa uskovaisten horinaa mitä aikanaan saatiin lukea wincapitasta. Usko ja toivo omaan rikastumismahdollisuuteen on niin kova, että mitkään järkifaktat tai -argumentit eivät uppoa tuon suojakuoren läpi.

        Ja mikä mielenkiintoisinta, wincapita-uskovaiset säilyttivät uskonsa vielä senkin jälkeen kun Hannu Kailajärvi julkisesti paljasti, ettei mitään valuuttakauppaa koskaan käytykään. Heidän argumenttinsa olivat salaliittoteorian linjoilla: "Hannu on peloteltu sanomaan noin, koska wincapita sijoituskohteena astui liian isojen tahojen varpaille" jne.jne.

        Ja samaa linjaa jatkaa tämäkin kirjoittelija. Ei mitään uutta auringon alla ...

        t:Avotampio


      • Jagetsi

        Eikä mikään virallinen tai osaava taho ole ottanut tähän positiivista kantaa. Edelleen ainoa positiivinen asia tässä himmelissä on parhialan verikoe.


      • Ekonomi____

        Ei kai kukaan nyt enää viitsi/jaksa samasta aiheesta kun 99% ihmisistä näkee ihan selvästi millaisesta huijauksesta on kyse. Huumoriarvo alkaa olla jo käytetty, sitten taas palataan asiaan kun viritys viimein laukeaa ja päästää vääntämään oikeudessa yms. perussettiä


    • HuhheiOnecoinRahasiVei
    • Ihan.mahtavaa

      "Onecoiniin on lähtenyt mukaan jo merkittävä joukko vaikutusvaltaisia henkilötä joista osa toimii myös talousalalla. "

      Laittaisitko nimiä tänne muidenkin ihasteltavaksi.

    • MyötäHäpeääää

      Valtavat myötähäpeän tunteet puskevat pintaan...

    • Köyhäpelkuri
      • Jagetsi

        Gibraltarilta voisi paljastua tuttuja nimiä.....


      • Köyhäpelkuri

        Ei taida ketään kiinnostaa Gibraltarin oc tonnit kun panamassa on satoja, ellei tuhansia miljardeja.

        Sitten kun tämä asia selkenee, kokonaisuus näyttäytyy ja vaikutukset havaitaan yksinkertaisten ja tyhmien ohmisten päässä, kannattaa kokeilla kommentointia uudelleen.


      • Jagetsi

        Jep,palaa sitten asiaan.


      • Oma rahajärjestelmä on näyttänyt kyntensä ...

        Huruveitikka on taas vauhdissa. Ota vähän jarrua välillä! Kyse ei ole sen kummemmasta kuin laajan veronkierron paljastumisesta. Sitä on tehty jo vuosikaudet eikä mikään rahajärjestelmä ole romahtanut. Nyt se vain tuli ilmi.

        Gibraltarin oc-tonnit ja Panaman veroparatiisirahat eivät liity mitenkään toisiinsa. Ja veroparatiiseja piisaa Panaman jälkeenkin, ne ei kaadu mihinkään. Sen sijaan onecoin-leikkirahaponzi vetelee viimeisiään ja kaatuu heti kun kusetettavia ei enää löydy riittävästi kustantamaan pyramidin kulut. Tosin näitä huruveikon kaltaisia tuollaiselle alttiita näkyy vaan yllättävästi piisaavan ...

        t.Avotampio


      • EiSoviYhteen

        Ja onko tuo jokin puolustus ponzille.......

        Buahahahahahahahahaaaaaa! Älkääs nyt ONECOIN-PELLET luulko liikoja teidän "valuutasta" - myykää te vain niitä "koulutuksia" älkääkä PLIIS kommentoiko isojen poikien juttuja, kun ette niistä mitään ymmärrä.

        UNDERSTAND??


    • yllätyskaikille

      Onecoin valuutan arvonkehitys ja louhinta tulee yllättämään tulevaisuudessa ja ylittämään kaikkien odotukset POSITIIVISESTI. Jopa HIV positiivisesti.

    • DrugsDrugs

      Onko kaveri erehtynyt foorumista? Kuvitteleeko hän olevansa joku "stara"..?

      Onko vauhtia otettu muustakin kuin Jaffa-putelista...?

      Eikö kaveri ymmärrä, että hän on pyramidipelissä mukana...?

      Huh huh - sääliksi käy.

    • Köyhäpelkuri

      Pahempaa on se kun dissaa One Coinia pyramidipeliksi eikä tajua olevansa oikeassa pyramidipelissä mukana ja siksi "maksaja"
      Kaiken lisäksi tilit ja lainat Nordeassa.
      Tyhmyydellä ei ole rajoja :)

      • "dissaa" ?!?
        Tämän nimimerkin jutut ovat täysin toisesta maailmankaikkeudesta kuin meidän muiden ja nyt näyttää sanavarastokin muuttuvan käsittämättömäksi!

        Meille muille ei aukene mitä merkitystä sillä on onko tilit ja lainat Nordeassa vai jossain muussa pankissa. Eikä myöskään se missä "oikeassa pyramidipelissä" olemme mukana ja miten niin olemme maksajia?

        Ja mitä Nordeaan tulee, isorikkaat veivasivat rahojaan sen kautta veroparatiiseihin. Niinhän he ovat kautta aikain tehneet. Onko tässä nyt nimimerkille jotain uutta ja mullistavaa?

        Sen sijaan isorikkaat eivät vilkaisekaan tällaisten ponzien perään. Siihen lähtevät mukaan sellaiset joilla ei oikeasti olisi varaa hävitä niitä vähiä rahojaan joita nämä venkulat heiltä kuppaavat. No, onneksi onecoin on jo loppusuoralla ...

        MUAHAHAAAMAUAAA

        t.Avotampio


      • OnePissatus

        Joo, ei oo tyhmyydellä rajoja. Mainostat Onecoinia vaihtoehtoisena maksujärjestelmänä :)

        Mikä vaihtoehtoinen järjestelmä se sellainen on, missä kaikilla on kiire vaihtaa niitä Onecoineja euroiksi? Ai niin, pakkohan niitä on vaihtaa. Onecoinit eivät ole maksuvälineitä.


    • HanttiPessi.en

      Tunkki on kyllä erikoinen otus.. jotenkin se vääntää nuo mailmalla tapahtuvat talouteen liittyvät ongelmat onecoinin eduksi..

    • CrystalBall

      Eihän Nordealla, Panaman yhtiöillä ja onecoineilla ole muuta tekemistä toistensa kanssa, kuin että ylälinja varmasti piilottaa pyramidihuijauksessa saamansa varat jonnekin veroparatiisiin. Nordeaa tuskin käytetään siihen, kun hämäriä pankkeja riittää muutenkin. Tietovuoto osoittaa lohdullisesti, ettei veroparatiisitkaan ole enää turvallisia ;-)

      • Pervoben

        Tämä tautipankki Herpes kyllä ottaa likasta rahaa..
        Onekonnilla on siitä osuus


    • runkkurutja

      OC on kairannut all the way. Aaahhh joka reikään ilman lubea.

    • Ny on Kari huhujen mukaan Kazakstanissa tai jossain vitun vinkuintiassa.

      On menny coinisteilla tienestitalkoot heikoiksi. Luulis Karinkin tajuavan että Kazakstanissa saa maksuksi vain lampaita tai hiehoja, ei niillä hilloa oo.

      Paitti että KARI saattaa olla hyvinkin kiinnostunut HIEHOISTA!!!!

      MUAMUAMUJAAAHHHAAA

      No, "Karilla" on verkosto kondiksessa ;-)

      MUAMUAAAHHAAA, coinarit! Tuleeko massia? Ihan päivittäin? Laittakaa ny tilannetiedotusta niin saadaan kadehtia ;-)


      MUAHAHAMUAHMUAHHAAAA


      Poijjaat! Taasen!

      t.Avotampio

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe