Atomeja ei ole koskaan ollutkaan.

Atomeja ei ole koskaan ollut, muuta kun mielikuvituksessa. Kukaan ei ole koskaan nähnyt yhtään atomia. Atomipommiksi sanottukin on ahdettu, paineistettu kammio.
Olkaa hyvät ja todistakaa toisin, jos voitte osoittaa varmoilla tuloksilla, niin olevan?
13223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

https://www.google.se/search?q=atom in electron microscope&biw=1280&bih=636&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwip26rS9-_LAhVnM5oKHbRLAtoQ_AUIBygB

Nyt olet sinäkin nähnyt.

Äänestä
  • Joo ja olenpa nähnyt myös isojalan. Miksi en olisi, ovathan ne tyypillisesti 2,70 metriä pitkiä ja toista metriä leveitä. Aika vaikea olla näkemättä.

    Äänestä

  • Kävin ehdottamallasi verkkosivulla, enkä löytänyt yhtään atomia.
    Atomit ovat edelleen mielikuvitusta.

    Äänestä

Käy Lappeenrannan torilla, siellä niitä atomeja oikein myydään.

Äänestä
  • Staattista pölyä ei voi tunnistaa atomeiksi, eikä ns. periaatepiirroksia. Atomit ova edelleen kateissa, kuten atomipommitkin. Ole hyvä ja lue aloituskirjoitus tarkkaan, niin tiedät ns. atomiräjähteiden arvoituksen. Ahdettuja ja paineistettuja säiliöitä ne ovat.

    Äänestä

  • Paineistetty säiliö aiheuttaa säteilyn???
    Vittu mikä tollo.

    Äänestä

  • hannuwa kirjoitti:

    Staattista pölyä ei voi tunnistaa atomeiksi, eikä ns. periaatepiirroksia. Atomit ova edelleen kateissa, kuten atomipommitkin. Ole hyvä ja lue aloituskirjoitus tarkkaan, niin tiedät ns. atomiräjähteiden arvoituksen. Ahdettuja ja paineistettuja säiliöitä ne ovat.

    Paineistettuja säiliöitä. Höpö höpö. Taitaa isoremmi luistaa pojulla pahasti.

    Äänestä

Jumala on luonut kaiken, joten mitään vitun atomeja ei tarvita.

Äänestä

Hävetkää te, jotka kirjoitatte törkeyksiä ja vielä Jumalan nimeen viitaten ja muutkin!

Äänestä

Fysikaaliset mittaukset ja laskelmat kuitenkin toimivat moitteettomasti ja pitävät paikkansa, jossa atomit huomioituna!

Äänestä

Jos aine ei koostuisi perus hiukkasista eivät olisi mahdollisia: ydinpommit, ydinvoimalat, fuusio, fissio tai mikään kvanttimaailman toteutuva ilmiö.

Äänestä

Tiede on luonut paljon illuusioita, joita on pidetty tosina. Illuusioiden perusteena on se, että kukaan ei pysty todisteellisesti osoittamaan muuta. Tiedekään ei tosin pysty toteen näyttämään ainoatakaan oikeaa atomia. Pölyhiukkasissa on staattista varausta ja monissa miussakin pölyissä. Kaasuuntuvissa aineissa, kuten uraanissa on säteilyä jne.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hannuwa kirjoitti:

Atomeja ei ole koskaan ollut, muuta kun mielikuvituksessa. Kukaan ei ole koskaan nähnyt yhtään atomia. Atomipommiksi sanottukin on ahdettu, paineistettu kammio.
Olkaa hyvät ja todistakaa toisin, jos voitte osoittaa varmoilla tuloksilla, niin olevan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu