Tykkäisin tehdä tommosia Subway-leipiä kotona, mutten ole löytänyt sopivaa leipää. Kaikki tuntuu olevan liian tiiviitä, kun subin leipä on sellasta yli-ilmavaa ja antaa täytteille hyvin periksi kun rullaa kasaan.
Mikä siis olis hyväksi havaittu leipä?
Vastaavaa kuin Subwayn leipä?
nimimerkki12
2
621
Vastaukset 2
- pakaste_altaasta
Valmispatonki vois toimia. Niitä saa raakapakasteena ja on helppo paistaa itse. Tai tehdäkkin itse. Joskus kohotan psylliumilla kun pitää olla kuohkeaa ja ilmavaa.
- nimimerkki12
Patonkeja koitin, mutta nekin oli aika tiiviitä. Pitäs koittaa varmaan jotain toista merkkiä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2941199Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3051119Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50948- 106899
- 83877
- 101869
- 108712
- 64578
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3577Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh12559