Tykkäisin tehdä tommosia Subway-leipiä kotona, mutten ole löytänyt sopivaa leipää. Kaikki tuntuu olevan liian tiiviitä, kun subin leipä on sellasta yli-ilmavaa ja antaa täytteille hyvin periksi kun rullaa kasaan.
Mikä siis olis hyväksi havaittu leipä?
Vastaavaa kuin Subwayn leipä?
nimimerkki12
2
518
Vastaukset
- pakaste_altaasta
Valmispatonki vois toimia. Niitä saa raakapakasteena ja on helppo paistaa itse. Tai tehdäkkin itse. Joskus kohotan psylliumilla kun pitää olla kuohkeaa ja ilmavaa.
- nimimerkki12
Patonkeja koitin, mutta nekin oli aika tiiviitä. Pitäs koittaa varmaan jotain toista merkkiä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su1537830- 614390
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1404013Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene233922Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.423310Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko323287Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla383228- 482963
Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?422741- 492484