Olen ostamassa ensimmäistä grilliä ja päädyin kaasugrilliin. Mikä olisi hyvä kaasugrilli (hinta/laatusuhde)? Olen ajatellut ostaa 2 tai 3 polttimoisen. Katsoin weberin grillejä ensin mutta päätin että minun grillailu kerroille välttää edullisempikin. Tärkeinhän olisi että grilliä ei tarvitsisi uusia joka toinen vuosi ja helppo puhdistus olisi plussaa. Ehdottakaa teidän mielestä hyviä kaasugrillejä. Kiitos!
Apua kaasugrillin ostoon?
grilli
3
203
Vastaukset
- ettänäinsevaanon
"Tärkeinhän olisi että grilliä ei tarvitsisi uusia joka toinen vuosi", eli osta siis Weber
- Valupolttimet
Kyllä moni muukin merkki kestää vuosia, jos polttimet on valua ja grilli ei ole vesisateessa.
- fuytue
Täällä weberin q ja kesät talvet ulkona vesisateessa/lumen seassa ja 11kg kaasupullo menee vuodessa. Ollut nyt 10vuotta ja kannen maali on haalistunut ja vähän lohjennut. Muilta osin grilli on kuin uusi ja yhtään osaa ei ole vaihdettu. Kallis hinta on siis maksanut itsensä takaisin. Sen puolesta uskallan suositella weberin q-sarjaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1564362Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville714089Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.123264Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1292888- 1832587
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa391727Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka581494- 671485
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1141183IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih181165