Isäntä lähtee töihin, niin eiköhän tämä kotirouva kirmaile jo hetkeä myöhemmin
saman paikkakunnan miehen kainalossa. Salarakas, jonka useimmat tunnistaa,punanenbiili.
saman paikkakunnan miehen kainalossa. Salarakas, jonka useimmat tunnistaa,punanenbiili.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Net kumpiki käypi panemassa viehraitten kansa, ei se mithään.
Suomalainen riuku on niin kysyttyä tavaraa että, kelpaa muillekin miehille. Olisitko elämäni viimeinen rakkaus ja taas menoksi ja hyödyntämään eloa ihmeellistä antajaa....
Joo ja ko net kerta kumpiki käyvät napsimassa hetelmiä naapurista niin soon vain sitte sama.
Mikä sinä olet naapurin akan vittua tuomitsemaan? Muitakin miehiä on olemassa ettei, tarvitse sitä yhtä turjaketta vahtaa. Rakkauden askeleet kun vie vain eteenpäin ja kohti uusia seikkailuja.
tyypillistä pellolaista vieraanvaraisuutta
kuas son sillä bunasella biililä se kotirouva ja mikä osote, vois käävä moikkaan ja puistaa vaikka tukasta . eikös net ossaa hävetä ollekhaan, jäävät kiini kuitekki ku pellossa antavat tapahtua. ei täälä salassa tehjä mithään ja son varma seikka. joka puolela niitä silmiä ja hyvä vain että jäisivätki kiini. eikös nimet kannatte antaa julki tääläki, ku muuteski puhuthaan niistä ja kaikki tietää.
Pellossa rakastutaan viisaasti ja rakastellaan kauniisti ja pidetään suhdetta kauniina kun se on suotu onnella ja rakkaudella. Annetaan ihmisten rakastua ja nauttia onnen tuomasta tunteesta. Mukavaa kun onni ja rakkaus täyttää sydämen ja vain se vie eteenpäin. Ei jäädä jurruttelemaan tyhjään rakkaudettomaan suhteeseen jossa ei mahla virtaa ollenkaan.
Joku varmaan alle nelikymppinen joka, vielä jaksaa riiustella! Vanhat ei jaksa ei välitäkään kun niillä on oma elämä ja vanhuuttaan arvostavat eri tavalla kuin rietastelemalla.
Sillai se kuuluuki! Eipähän oo tylsää.
Rakkaus, rakastelu ja raskaus on eri asioita, harva se joka rakastuu on vin pillua taikka mulkkua vaile kohteelta.
Raskaus = Haluaa perheen perustaa ja olla ....
Rakastelu= Rakastaa aidosti ja tunteella....
Rakkaus= ihastua ja rakastua tunteella Ja olla yhdessä ja haaveilla onnellisina tulevaa ja olla riitelemättä....
Taitaa olla naapuri kellarikankaalta.sininen koppi auto heti ukkelin lähdettyä hoitaan,työtehtäviä,pojan kloppi tuli naapuriin,aika monelle akalle lapsen tehny,pitääpä seurata tilanetta,tiä vaikka aamukaffeella kävi
kuas son
oliskhaan se politiikko asialla.huhuja kuullu että työn lomassa hoitelee toistakin ammattia
Duunari hoitaa herrojen likaiset työt!
Huh, huh teitä pikkusieluja.Päivystäkää omia tekemisiä tai sitä ettette tehe mitään kun on aikaa kytätä toisten menemisiä
Olishan se mukava itekki löytää salarakas.. Talon emäntä tykkäis varmasti ;)