Jos joku liitto jää kipailukykysopimuksen ulkopuolelle, niin näin veteraanipäivänä voin todeta, että se on häpeä sille liitolle. Se ei ole isänmaan asialla.
AKT:n sopimukset eivät täytä yleissitovuuden periaatetta. Seuraavalla kierroksella asia on otettava huomioon.
AKT:n sopimukset eivät täytä yleissitovuuden periaatetta. Seuraavalla kierroksella asia on otettava huomioon.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Isänmaan asialla ovat kaikki ne jotka kiittävät veteraaneja suunnittelemalla veronsa, piilottamalla rahansa veroparatiiseihin!! Ehdottomasti, veroparatiiseja varten veteraanit taistelivat!!
Myös kaikki ne jotka "säästävät" vanhusten ja veteraanien kuntoutuksessa, hoidossa ovat isänmaan asialla!
Ehdottamasti isänmaan asialla ovat myös ne, jotka haluvat heikentää työttömyysturvaa, sosiaaliturvaa, haluavat pidentää työaikaa, lyhentää lomia ja vannovat vain rahan €€€€ nimeen, sitä varten juoksuhaudoissa paleletiin, haavoituttiin ja kuoltiin!
Ehdottomasti isänmaan asilla ovat myös ne, jotka pakottavat opikkelijat elmään ja opiskelemaan velaksi, vaikka työstä tai työpaikasta ei ole mitään takeita!
Eduskunnassa lomat 6 viikkoon vuodessa ja palkan alennus 10% näyttämöllä esimerkkiä.
Just jåå. Me Äänruuthit olla presis sama mieli.