Yle/Rovaniemi

Voi hyvät hyssykät!
Jaksatteko kuunnella tuota kanavaa. Toimittajat haastattelevat toisiaan ja väliin itseään. Eikö mistään enää mitään kunnollista, ei radiosta ei tv:stä.
10219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kaikkea sitä..:O

Äänestä

Niinpä. Ei tosiaan enää viitti kuunnella. Nuo jutut on kuultu ja tosiaan, eikö ole ketään muita haastateltavia Lapissa enää, kun toimittajat höpöttävät vain keskenään ja siihen sit soitetaan aina ne samat levyt välillä. Ja tuntuu niillä olevanki niin hauskaa keskenään, ettei sitä kannata kuulijoille edes lähettää. Pistäkää mikit kiinni.

Äänestä

Savolaispoika selostaa aina iänkaikkista urheilua ja ropseja.

Äänestä

Onko se BildenPERKELEIDEN Yleannon Lapin sivupisteen touhukin samaa kuin Kalma median Lapin K...eikun Bägdädin Kansan jokapäiväisen perseilyn ja lähi-Idän ja Afrikan ihmeiden kurkukunkatkojien YLISTÄMISEN lisäksi pötkypälliseura RoPSin A. Kokon jokapäiväisen paskalla käynnin kirjoittaminen.

Äänestä
  • Yle-Kemin lähetyksiä jakaa vielä kuunnella. Paremmat toimittajat ja jutut.Pysyy kärryillä Lapin asioista. Jos ei nuo Bagdadin-ihmeet niin kauheasti kiinnosta.

    Äänestä

Kommentoisi asiaa muuten mutta yläpuolisen viestin kirjoitti vainoharhainen psykopaatti.

Äänestä

joo se meni taas yhellä höpöksi kuin aina.

Äänestä

Ei tuota jaksa kuunnella enää Erkkikään. Matkivat jotakin muuta kanavaa. Pistinpä radion kiinni. En avaa tuota kanavaa enää.

Äänestä

Kyllä on tosiaan heikkoa, plussaa se, että ei tarvitse kuunnella, - toosa kiinni.

Sitten nuo tv-ohjelmat. Nykytrendi on, että rumat ihmiset vääntelee naamaa, pitävät mukahauskaa ja nauraa räkättävät suut ammollaan ja sitä sanotaan stand-up komiikaksi tai viihteeksi. Siinäkin plussaa, että ei tarvi katsoa. Vai kenen mielestä Hedberg, Jope tai Petelius on komea? Mieluimmin katson vaika niitä kauniita nais uutistenlukijoita, heitä onkin monta.

Lueminen ja luonnossa liikkuminen päihittää ajanvietteenä nuo em. mediat.

Äänestä

Varmaan Tampereen punikkien viestintälinjalta valmistuneita toimittelijoita. Vihreiden tai Vasemmiston (mahd. SDP) jäsenkirja taskussa ja ollaan niin saatanan viisaita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vikakominussa kirjoitti:

Voi hyvät hyssykät!
Jaksatteko kuunnella tuota kanavaa. Toimittajat haastattelevat toisiaan ja väliin itseään. Eikö mistään enää mitään kunnollista, ei radiosta ei tv:stä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu