Alpron soijakerma ei vispaannu

ja kovetu kuin maitokerma, vain paksunee ja turpoaa.. Näinkö sen kuuluu mennä?
Vatkasin koneella ainakin 5 minsaa.
5164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ostitko ruokakermaa vaiko vispikermaa?

Äänestä
  • Kyllä se oli vispikermaa. Tosin siitä sai hyvää jäätelöä kuitenkin. Paisuihan se tuplasti vielä vispatessa, joten ei pilalle mennyt homma.

    Äänestä

  • Ja kunnon vekaani tyrkkää taikinaan kananmunaa . tuleeko pekonia kanssa, kysyppä pöntönhaistajalta, etttei pierut haise pahalle sen nenään töissä. Se homo on herkkä miehien suhteen. Ei saa ruskeetareikää muuten.

    Äänestä

  • vispi_kermaa kirjoitti:

    Ja kunnon vekaani tyrkkää taikinaan kananmunaa . tuleeko pekonia kanssa, kysyppä pöntönhaistajalta, etttei pierut haise pahalle sen nenään töissä. Se homo on herkkä miehien suhteen. Ei saa ruskeetareikää muuten.

    Tosissasiko yrität homolle vittuilla homoudesta?

    Äänestä

  • Olipa tämä asiallinen palsta.
    Kokeilin myös Planti-kaurakermaa ja siitä tuli loistavaa jäätelöä, vatkasin sen lisäksi 3 kananmunan valkuaista, joten vegaania ei ole, mutta paljon parempaa kuin maitokermasta tekemäni.
    Jännä homma, se kaurakerma on pakkauksessa kuin rahkamöhkäle ja alkaa vispattaessa ohentua..eli päinvastainen suunta kuin kermalla.:P

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hurgada kirjoitti:

ja kovetu kuin maitokerma, vain paksunee ja turpoaa.. Näinkö sen kuuluu mennä?
Vatkasin koneella ainakin 5 minsaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu