Kysy "viisaalta " .

vaikkamitä

Voit kysyä mitä haluat niin vastaan sinulle.

16

402

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pigg.bang

      mitä oli ennen alkuräjähdystä

    • Helpot_ekaksi

      Paljonko on paljon? Ja määrittele mitä "paljon" on.

    • eikunlisäävaan

      Ennen alkuräjähdystä oli hiljaista. Tämä oli helppo kysymys.
      Tuo. Paljonko on paljon ?

      Vastaus on. Todella paljon.

      • Vääriä vastauksia molemmat, sillä ennen aluräjähdystä, oli ajaton koskaan syntymätön , ja kuolematon elämä. ääretön tietoisuun jonka osa mekin olemme.
        ON vain yksi elämä, joka on ollut olemassa, ennen akuräjähdystä, jonka alusyy on tuossa elämässä, jotta se voisi ilmentää itseään ajassa ja aineessa
        Me olemme juuri täällä sitä tekemässä, mutta fyysinen elämä on lyhytaikaista, niimpä tuo ajaton, ilmenee fyysisten elämien ketjuna, alkaen esiasteelta kehittyen syyn ja seurauksen lain alaisena täydellisyyttä kohti.

        Me olemme yksi lenkki tuossa ketjussa

        Koska tuo elämä on ääretön, niin maailmankaikkeskin on ajan ja materia täyttämä tila tuossa elämässä


    • satuihinuskovat

      Mikä uskovaisten päässä viiraa?

    • onkovieläjotain

      Aloittaja vähän valaisee asiaa. Tietysti tarkoitin sitä että ennen alkuräjähdystä oli sitä ja sitä. Mutta kokonaisuutena ..oli hiljaista.

      Seuraava kysymys !

    • olehyvä

      Miten oppia sietämään ihmisten typeryyttä?

    • alkuviisas

      Kuka oli ensimmäinen "viisas" ihminen eli kenellä alkoi raksuttamaan nupissa ekana?

    • aikahelponlainen

      .....kyllähän viisautta on ihmisillä ollut kautta aikojen. Nyt elämme aikaa jolloin viisautta pitäisi löytyä enenevissä määrin. Nykyään viisautta kehitellään ja jalostetaan jotta sitä piisaisi ..riittävästi.

    • taishuoletloppuu

      Ja taasen ovat immiset tyytyväisiä kun "viisas " on puhunut.
      Taas menee jonnin aekkaa.

    • viiniviisastenjuoma

      Viinaa viisaan päässä, selvitä pääsi.

    • suvima

      Koetin selvittää, paljonko painaa yksi helikopterin potkurin lapa. Ei löydy, löytyy vain selityksiä hyrrävoimista ja kaiken saatanan muista hässäköistä, mutta ei vastausta siihen paljonko lapa painaa. Siis lähinnä pikkukopterin, noin nelihenkisen kopterin lapa. Siis, paljonko se painaa? Siis montako kiloa? Siis puntarin päälle asetettuna?

    • kevytjakestävä

      ...riippuu täysin materialista . Nykyään käytetään hiilikuituisia lapoja . Yksittäisen lavan paino hieman vaihtelee. Se on suunnilleen 10 kiloa .

    • tätäettiedä

      Mikä on rey-osterrieth testin, kasvojen merkitys.

    • onkosenatsakasin

      ...hmm. Oletkohan kirjoittanut kysymyksesi ihan oikeen ? Vaikuttaa hieman sekavalta.

      • kirkotpaahtuu

        Jeesus löytyy paahtoleivästä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      325
      3855
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3570
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      4
      2270
    4. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      112
      1684
    5. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1588
    6. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1329
    7. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      137
      945
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      100
      902
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      845
    10. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      86
      761
    Aihe