Kysy "viisaalta " .

vaikkamitä

Voit kysyä mitä haluat niin vastaan sinulle.

16

396

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pigg.bang

      mitä oli ennen alkuräjähdystä

    • Helpot_ekaksi

      Paljonko on paljon? Ja määrittele mitä "paljon" on.

    • eikunlisäävaan

      Ennen alkuräjähdystä oli hiljaista. Tämä oli helppo kysymys.
      Tuo. Paljonko on paljon ?

      Vastaus on. Todella paljon.

      • Vääriä vastauksia molemmat, sillä ennen aluräjähdystä, oli ajaton koskaan syntymätön , ja kuolematon elämä. ääretön tietoisuun jonka osa mekin olemme.
        ON vain yksi elämä, joka on ollut olemassa, ennen akuräjähdystä, jonka alusyy on tuossa elämässä, jotta se voisi ilmentää itseään ajassa ja aineessa
        Me olemme juuri täällä sitä tekemässä, mutta fyysinen elämä on lyhytaikaista, niimpä tuo ajaton, ilmenee fyysisten elämien ketjuna, alkaen esiasteelta kehittyen syyn ja seurauksen lain alaisena täydellisyyttä kohti.

        Me olemme yksi lenkki tuossa ketjussa

        Koska tuo elämä on ääretön, niin maailmankaikkeskin on ajan ja materia täyttämä tila tuossa elämässä


    • satuihinuskovat

      Mikä uskovaisten päässä viiraa?

    • onkovieläjotain

      Aloittaja vähän valaisee asiaa. Tietysti tarkoitin sitä että ennen alkuräjähdystä oli sitä ja sitä. Mutta kokonaisuutena ..oli hiljaista.

      Seuraava kysymys !

    • olehyvä

      Miten oppia sietämään ihmisten typeryyttä?

    • alkuviisas

      Kuka oli ensimmäinen "viisas" ihminen eli kenellä alkoi raksuttamaan nupissa ekana?

    • aikahelponlainen

      .....kyllähän viisautta on ihmisillä ollut kautta aikojen. Nyt elämme aikaa jolloin viisautta pitäisi löytyä enenevissä määrin. Nykyään viisautta kehitellään ja jalostetaan jotta sitä piisaisi ..riittävästi.

    • taishuoletloppuu

      Ja taasen ovat immiset tyytyväisiä kun "viisas " on puhunut.
      Taas menee jonnin aekkaa.

    • viiniviisastenjuoma

      Viinaa viisaan päässä, selvitä pääsi.

    • suvima

      Koetin selvittää, paljonko painaa yksi helikopterin potkurin lapa. Ei löydy, löytyy vain selityksiä hyrrävoimista ja kaiken saatanan muista hässäköistä, mutta ei vastausta siihen paljonko lapa painaa. Siis lähinnä pikkukopterin, noin nelihenkisen kopterin lapa. Siis, paljonko se painaa? Siis montako kiloa? Siis puntarin päälle asetettuna?

    • kevytjakestävä

      ...riippuu täysin materialista . Nykyään käytetään hiilikuituisia lapoja . Yksittäisen lavan paino hieman vaihtelee. Se on suunnilleen 10 kiloa .

    • tätäettiedä

      Mikä on rey-osterrieth testin, kasvojen merkitys.

    • onkosenatsakasin

      ...hmm. Oletkohan kirjoittanut kysymyksesi ihan oikeen ? Vaikuttaa hieman sekavalta.

      • kirkotpaahtuu

        Jeesus löytyy paahtoleivästä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      38
      5366
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      293
      5200
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      64
      4519
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      69
      2445
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      48
      1890
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      30
      1835
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      26
      1800
    8. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      80
      1728
    9. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      16
      1722
    10. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1516
    Aihe