..tekorusketus, pitkät hiuslisäkkeet, tekoripset. Joillakin täytettä takamukseen. Näitä operaatioita voi olla naisella enemmänkin mitä ihmeellisimpiin paikkoihin.
Voisi jo melkein kymmeneen sormeen mahtua esim. ne julkisuuden henkilöt jotka vastaavat tätä edellä mainittua naistyyppiä. Ja monet miehet ovat tästä kiihoittuneita. Tässäkö on todella miehen ihannenainen? Kuinka moni mies edes osaa huomata jotain luonnolisen söpöä ja kaunista naisessa?
Voisi jo melkein kymmeneen sormeen mahtua esim. ne julkisuuden henkilöt jotka vastaavat tätä edellä mainittua naistyyppiä. Ja monet miehet ovat tästä kiihoittuneita. Tässäkö on todella miehen ihannenainen? Kuinka moni mies edes osaa huomata jotain luonnolisen söpöä ja kaunista naisessa?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Voisin jopa kuvitella ettei miehiä kiinnosta tämä kysymys koska eivät oikeasti ole kiinnostuneita tällaisesta naisesta….? Korjatkaa, jos olen väärässä.
Todella kaukana ihanteesta. Näin miehenä en voi sietää tuota keinotekoista kulissien rakentelua: tötteröhuulet, muovirinnat, epäluonnollisen värinen naamanahka, rasvaperse, ... Huoliiko noita hirvityksiä tosiaan joku? Mitä ja ketä varten ne oikein tekee itsestään niin vastenmielisiä?
Haluan naisen naisena enkä suinkaan minkäänlaisena teollisena tuotteena.
Vaikka olen nainen niin en ymmärrä miksei jotkut miehet saisi ihannoida ap:n kuvailemaa naistyyppiä? Ei se ole multa pois mitenkään. Makuja kun on monia.
Sama hommahan se on et yks tykkää pyöreistä blondeista ja toinen hoikasta brunetesta ja osa näiden sekoituksista tai punapäistä jnejne. :) yks on "tissimies" ja joku muu kuolaa hyvää peppua. Tai pohkeita :P
Se etten ymmärrä kaikkia villityksiä itsensä tuunailussa ei oikeuta muita arvostelemaan. Peruskäytöstavat on opetettu lapsena jo.
Kyllä kohtuudella ehostaminen & nätit ripsipidennykset sopii monen lookkiin. Jopa ne ääripäätkin ovat toisinaan tyylikkäitä omalla tavallaan.
Jos esim.menettäisin hiukset sairauden vuoksi niin muuttuisinko heti "bimboksi" jos hankkisin peruukin tai lisäkkeet? Olisinko täysin kelvoton parisuhteeseen heti? Tai jos rintasyöpä veis rinnat ja ottaisin silikonit? Tunnen livenä liikaa naisia, jotka riehaantuu muiden tekemisistä. Se on surullista.
Eiköhän niitä miehiä riitä kaikenlaisille naisille. Ei kannata kyräillä jos ei sovi kaikkien miesten naismakuun.. Vaan keskittyä ennemmin sen oman persoonan esille tuomiseen omalla tavallaan niin sopiva mies kyllä tykkää sit ;)
Jos poistetaan molemmat rinnat, niin miten niistä saadaan silikonitissit? Uteliaisuudesta kysyn.
Tuossahan alempana jo joku vastasikin.
Käsittääkseni nykylääketiede osaa rakentaa entisten aitojen rintojen tilalle vastaavat tai sinnepäin.. On suvussa muutamille naisille ihan näpsäkät tehtykin syövän jälkeen mutta en ole tarkemmin toimenpiteistä kysellyt. :D
Ei kai niitä silareita alkujaan ole kehitettykään vain terveiden "huviksi" vaan yleisestikin plastiikkakirurgia kehitetty korjaamaan eri sairauksien runtelemia ihmisiä ulkoisesti..
Joskus vaikuttaa siltä, että sairauden tekemät muutokset ja niiden korjailu aiheuttaa suurempia reaktioita muissa kuin vain "pääjuttujen" vuoksi tehdyt operaatiot. Joku ottaa silarit heikon itsetunnon vuoksi & hakee lisähuomiota : Ok! Mutta sitten kun todellista tarvetta on ottaa rintojen korjausl. niin pahimmat arvostelee pinnalliseksi ja turhamaiseksi jne. Jännä juttu.. Sivusta olen näitä kuunnellut ja harkinnut tutkimustakin aiheesta.
Loppujen lopuksi on hienoa kun lääketiede voi auttaa ihmisiä jopa niissä "turhuuksissa"! Ja taatusti korjautan itsekin paikkoja mikäli jokin sairaus iskee.
Onhan niitä naisia julkisuudessakin, joilta on poistettu omat rinnat syöpäriskin vuoksi ja tilalle laitettu uudet :) mm. Angelina J..
No kun mä ajattelin vain sitä, että kun rinnat poistetaan, niin mistä sitä ihoa saa niiden silikonirintojen muodostamiseen..Ja se pitää sanoa, että syövän takia rintansa menettäneet naiset saavat kyllä laitattaa silikonirinnat. Mun puolesta saa laittaa vaikka joka ikinen jos haluaa. Nämä mun ruppanat ei häävit ole, mutta tyydyn näihin.
Kyllä rintoja rakennetaan leikkauksilla jos molemmat rinnat on poistettu.Ja tarv.lisätään implantit. Tiedoksi että huuliin ei laiteta botoxia vaan täyte-ainetta.Botox on lamaava ja sitä laitetaan mm otsaan ryppyjen hävittämiseksi. Mutta kyllä miehet pitävät hyvin erityyppisistä naisista joten jos joku laittattaa itsteään -se on hänen asiansa eikä se tarkoita että he olisivat bimboja ja tyhmiä-se on yleistystä. Kun ihmiseen tutustuu-hänestä ei voi olla pitämättä.
Paremminkin nämä ovat niitä naisten omia keskinäisen kauneuskilpailun tuloksia. Varsinkin nuo turrutetut huulet näyttävät hirveiltä. Ajatuskin silikoneista ällöttää. Naiset kättävät paljon rahaa rumistautumiseen. Varsinkin rakennekynnet, tekoripset ja epäluonnolliset hiukset tuovat sellaiset typerän pimumaisen vaikutelman.
Huvittavinta noissa kaikissa on, että näitä rumistautumiskonsteja käyttävät juuri sellaiset naiset, jotka ovat luonnostaan varsin kauniita ja jotka pitävät itsensä hoikkana ja huolehtivat ulkonäostään. Tosin itseäni mielyttää enemmän selvästi rehevämpi vartalo.
Oon nainen ja en ikinä pistäis rakennekynsii ne on vaa niin karseet kynsilakkaa voi olla mulki mut semmoset korpin kynnet on nou nou. et oon leipuri ni niit ei saiskaa olla kynsilakkaaki vaa lomal ehkä.
Ja lisäisin tuohon vielä feikki-orgasmit niin mitä ihmettä tuollaisessa hirviössä kukaan näkee, ovat kuin nukkeja eli sisältä täysin tyhjiä.
Se on loputon suo, kun siihen hommaan lähtee. Huulten täytteet kestävät kuukauden pari ja taas on laitettava uudet täytteet ja joka kerran aina vähän enemmän kuin edellisellä kerralla. Huulten iho venyy jokaisesta täyttökerrasta ja pistoksista jää arpia, jotka on helppo havaita epätasaisuutena huulissa. Kun sen kerran aloittaa, niin lopettamisesta seuraa ryppyiset huulet ja löysä iho. Ihan samoin käy kulmaluiden korostuksen, ja silmänalusihon kanssa.
Tuttavani silikonirinnat alkavat olla ihan epänormaalin suhteettomat muuhun kroppaan nähden, koska venymisen vuoksi hän on joutunut suurentamaan silikonejaan jo pariin kertaan.