Juoksin 14.5-16 H:gi City Run:nin, nyt olen lähdössä myös H:gi half maratonille. Olen 62v ukkeli ja harrastanut hölkkäilyä n. 30v. Onko teitä muita jotka juoksitte H:gi Runin -16 lähdössä H:gi half maralle? Mitä olitte mieltä tämän vuotisesta H:gi City Runin järjästelystä, reitistä yms? Minusta reitti oli hieno, uusi ja jengiä oli paljon ja fiilis hyvä, sinusta ?
Jk. nähdäänkö siellä.
Jk. nähdäänkö siellä.
Vastaukset 38
Vanhimmat
ei nähdä. Mie oon hölökällä silloin.
Misä oot silloin hölkällä, paikka?
Jämsä.
Kisa lähestyy, viimeinen treeniviikko ja sitten nex week palauttelua.
Oletkos Helsinki City Marathonille menossa? Tai onko kukaan muu, joka on juossut Helsinki City Run:nin ja ajatteli juosta Helsinki Half Marathonin?
Jää väliin mulla. Olen sen juossut 9 kertaa ja paras aika on 3h 15min. En lauantaina ollaan jo maalissa H:gi half maralta :)
Valmistautuminen viimeinen ns. treeni: perjantaina oli pitkä fillarilenkki, lauantaina reilu 1h juoksulenkki. Näillä mennään......
Ylihuomenna sitt mennää, harmittaa vaan aikainen lähtö, viivalla oltava 8.45. No, onpahan sitten aiemmin :) maalissa.
Aiotkos juopotela
Hölkkä takana, mukavasti meni. Ilma hyvä, jengi iloista ja muutenkin :)
Ohititko monta seponseppoa?
Ihan vituiksi meni, mutta semmoista se joskus on.
Kukas mukana tämän vuoen kisassa?
JTG ex-eukko ainakin jänönä.
Kuis nopea jänö? Onko muita tuttavia jänöinä? Missä jänölista?
Jaa. Coopperissako sitä pk:ta hölkätään. Taitaa olla melkoinen sälli. Onko savolainen?
Soiro ei pääse timon aikaan
Hyviä juoksukokemuksia. Onkohan reitti vielä jollain tavoin sama kuin MM-Helsinki -83? Silloin hilpaisin koko maratonmatkan 2.12.11. Petyin huonoon suoritukseeni. 63 v ukkeli.
Oon tänäkin vuonna menossa Hh:gi halfille, eli ens lauantaina.
H:gi Runi jäi nyt väliin, mutt mennään sitt kovempaa tänä vuonna tää Halfi
Nyt vaan lepoa, vähän venyttelyä ja jumppaa ja sitten Hesaan viivalle. Eiköhän se siitä sitten.............yli 30v kokemuksella :)
Läpi ment, kliffaa.JHs. ens vuonna jälleen!!!!
oliko JH jäniksenä?
Etkö sä helvetti itse tiedä olitkö jäniksenä vai et?????
Ei ole kyllä se Noora Nohkalakaa mikää juoksija. HHM täysillä ja aika on 1:29 ja tänään vielä jalat ihan tukossa. Aivan paska aika. Siinä sen näkee et ultraaminen on ultraamista ja juoksijat on erikseen. Ihan toinen laji ei kannata puhua samana päivänäkään.
Rento aamu h:gi half maratonilla.
Kolmella vauhtikarkilla läpi.
Vielä illallakin "numeroituja hulluja" heilui yökerhojen terasseilla
kosanderin voimalla , kevyesti puolikkaan kautta
Mikäpä siinä.
Samat kamppeet päällä koko viikonvaihteen.
Ollaan kuin roodoksen lomalla.
Seppo toursin juttua aiheesta?
Monet runnereista jänohommissa.
Jos 16 juostu ja vielä ollaan terasseilla, niin nyt on yritystä
Oisko puokkinen vienyt 5 vuotta ja dokaaminen 2v , toistaiseksi
Lukekaa tuloslistaa 2 tunnin alle.
1.55 japinoilla maaliin kovakuntoset jässikät ketkä ei tahtoneet jättää 2 tunnin alitusta kintaalle.
Juu. Alle kahden heittämällä. Eivät juosseet tarpeettoman hitaasti Kahen tunnin mörkö selässään.
Kovia ukkoja kaikki alle kahden juoksijat
Naisille alle kahden on kova. Miehille 1.40.
Päälle kahden tunnin on numerolapunraiskausta. Ei väliä onko mies vai nainen.
Hämeenlinna vai Mikkeli seuraava?
Jos dokaaminen on vienyt 7 vuotta, paljonko aiotte palautua (arvio 70 vuotta) ?