Kemin lentokentän siilo

Mitähän mielenkiintoista tuolla on kun autot ajelevat eestakas?
9494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

minä käyn pari kertaa päivässä ajelemassa.

Äänestä
  • Kemissä ajellaan. Sen takia kävelykadulla ei ole ketään.

    Äänestä

"Mitähän mielenkiintoista tuolla on kun autot ajelevat eestakas?"
Ovatko ne isoja sotilasajoneuvoja? Tämä saattaa liittyä Kemiin suunnitelluun biojalostustehtaan toimintaan. Kiinalais-venäläinen yritys valmistelee toimintaedellytyksiä ja mainitsemaasi Kemin lentokentällä sijaitsevaan siiloon kuljetetaan ohjuksia. Tämä oli vain arvaukseni, mutta hyvin todennäköinen. Koko biojalostustehtaan pääasiallinen suunniteltu toiminta perustuu ohjusjärjestelmän rakentamiseen Kemiin. Venäjä pelkää Naton laajenemista lähialueilleen. Ohjukset on tarkoitus suunnata länteen. Siellä on Ruotsi ja Norja.

Äänestä
  • Harmi kun keroputaankin lopettavat....

    2Äänestä

Kemin lentokenttä? Onko se siellä suunnalla missä oli aikanaan saksalaisten sotilaskylä? Onkos siellä vielä se vesilähde?

Äänestä
  • Ei oo

    Äänestä

  • ....

    1Äänestä

  • Eiköhän se S.K käy pinkillä toyotalla panemassa varattuja miehiä siellä, että saa käräytellä niitä.

    Äänestä

Siilo on myyty ja siitä rakennetaan observatorio tähtien katseluun.
Yläkertaan tulee toimisto, lepohuone ja sauna.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Rururu kirjoitti:

Mitähän mielenkiintoista tuolla on kun autot ajelevat eestakas?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu