Homous ei kiihota minua mitenkään

TyönnänJaLaukean

Akat nykyään hehkuttaa mieshomoja. Akankuvatukset taas keksineet yhden tavan dissata miehiä eli tuovat miehen eteen ajatuksen paskaa pakkaavasta homosta et sellainen kuvasto on muka kiihottavaa. No arvata saattaa että mies ei semmosesta perusta vaan homous on epämiellyttävää. Huorahan ei jätä tietty käyttämättä yhtään tilaisuutta tuoda Miehelle luomakunnan kruunulle epämiellyttävää ajatusta koska onhan se akalle joku "voitto" et on saanu tuotua miehelle epämiellyttävän akan keksimän paskaajatuksen päähän. Ottakoot sitten sen paskanhajuisen tikkumunan suuhunsa no tietty velton sillä eihän se akan sillireiälle keuli..! Vittu mikä voitto akalle! Huora!

2

64

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fekfjnslkdnkjsens

      Homous on oikeasti hyvin neutraali asia, heteromiehelle täysin toissijainen konsepti josta on oikeasti enemmän hyötyä kuin haittaa naisonnen suhteen.

      Vain jos kokee tarpeekseen samaistua homouteen heterona, alkaa kelailemaan sitä kuinka ottaa kikiä suuhun ja pyllyyn (elikkä ei pysty oleen ajattelematta asiaa, joka se on tietynlaista mielenkontrollin puutetta, elikkäs aikas epämiehekästä.) niin sitten se homous saa henkilökohtaisen roolin mielessä, joka voi tulkita negatiivisena. Silloin tosin arvioija ei ole pystynyt pitämään omia mielleyhtymiään koherentteina, vaan tuomitsee tunneperustaisesti, ilman faktoja eikä osaa erottaa mielenliikkeitään faktoista. Sellainen on heikkoutta.

      Minulle homot ovat ihmisiä joiden seksuaalisuus ei yksinkertaisesti liikuta minua pätkääkään koska en assosioidu homoseksuaalisuuteen. Fyysisestihän toinen mies rukkaamassa kikiä ei ole omaa masturbaatiota kummempaa, elikkäs ei ole mitään syytä kiistää sitä nautintopotentiaaliakaan homoseksistä. Kyse onkin kumppanin sukupuolipreferenssistä, identifikaatiosta. Tervesieluisella heterolla ei ole pienintäkään tarvetta tuomita homoutta, pohjimmiltaanhan se vähentää kilpailua naaraista joten mitä useampi on oikeasti homo sitä arvokkaammaksi oma heterokikkeli naaraille käy ja sehän on heterolle mieluinen suunta.

      Sitten on taa "yhteisöllinen homottelu" elikkäs miesköörien kieltäyttyminen yleensäkään rakentavasta toiminnasta vedoten homostelu-assosiaatioon jolla ei ole mitään tekemistä seksuaalisuuden kanssa, joka puolestaan on sosiaalinen valtarakenne joka toimii alisteisiin muttei tietenkään vapaisiin yksilöihin. Elikkäs jos sinut saadaan homopelottelulla/homoksi kutsumalla toimimaan kuin poikaköörin mielestä sinun pitäisikin toimia niin olet antanut valtaasi muille, sekin on muuten hyvin epämiehekästä.

      • "Elikkäs jos sinut saadaan homopelottelulla/homoksi kutsumalla toimimaan kuin poikaköörin mielestä sinun pitäisikin toimia niin olet antanut valtaasi muille, sekin on muuten hyvin epämiehekästä."

        Samaa mieltä......ja osa naisistakin syyllistyy samaan hommaan, kuin tarinan "poikakööri"...... ;P


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      138
      887
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      657
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      588
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      553
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      57
      509
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      478
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      472
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      24
      445
    Aihe