Niille jotka tykkäävät käydä hakemassa vinkkejä grillausblogeista niin tässä olisi yksi, johon tulee kirjoiteltua.
http://hehkuvathiilet.blogspot.com/
Tervetuloa tsekkaan grillausblogiani
1
146
Vastaukset
- lunto_muija
Aika perus settiä mutta ihan tosi kiva :o)
Millä sinä otat ruodot pois lohesta, fileerausveitsellä vai pinseteillä. Tämä on ollut semmone ikusisuuskysymys kun lohen ja kaikkien kalojen saaminen ruodottomaksi on ikuisuskysymys. lahna on oikeestaan pahin. Aina niitä vaan tuppaa jäämään.
Ja kun nyt on taas tarkoitus olla tämäkin kesä ulkoruokinnassa, kaipaisin vinkkejä kesäkurpitsalle, tämä siis sitten tehdään luonnossa ja avotulella mieluiten. Vastaa siis grilliä mutta jotakin uutta, ei perushuttua. Täytetyt ja paistetut on nähty, nyt jotain uutta kehiin jos on ideoita.
Siis semmoinen jonka vois valmistaa lähtiessä ja tehdä tulilla, ei ole mitään alergikkoja, ei vegaaneita eikä muitakaan rajottuneita niin että idoita kaipaan
TÄNKS, hyvää kesää !
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733364Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91891Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241279- 1311088
- 1001023
- 60964
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67946Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6905- 84889
- 34820