Tähteläiset 1/2016 lehdestä

Huuhaapuuhaa

Suora lainaus otsikon mukaisesta huuhaalehdestä.
Teksti Kai Tanninen (WishWincapitasta tuttuko? sama nimi ainakin)

"Sen sijaan maailmaa hirmuisella vauhdilla juuri parhaillaan valloittava kryptovalutta nimeltään Onecoin on kiistatta tällä hetkellä maailman kehittynein kryptovalutta.
Tutkittuani yli 1.5 vuotta tätä maailman kehittyneintä kryptovaluuttaa, tuntuu kuin Jumala olisi tullut avuksemme ja antanut meille vaihtoehdon joka tosiaankin saattaa osoittautua lähes täydelliseksi oivallukseksi auttaa kaikkia maailman köyhimpiä ihmisiä joita pankit ovat sortaneet ikuisuuden.

Nämä syrjityt, maailman köyhimmät ihmiset tulevat saamaa elämänsä ensimmäisen pankkitilin ja Mastercard:n. Western Union, tunnettu kansainvälinen käteisen rahan välittäjä on ryövännyt näitä ihmisiä jo ikuisuuden ja nyt on aika vaihtaa "palvelijaa"

Jösses mitä tekstiä ja jatkuu vielä, lue lisää
http://www.lehtiluukku.fi/esikatselu/tahtelaiset-1-2016/105268.html
sivu 5 lehden esikatselusta.

27

557

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pehmeetäjuttua

      Näillä jutuilla ei ole mitään tekemistä Onecoinin kanssa.. Joku idiootti voi puhua omaan lukuunsa aivan mitä haluaa...

      • qwertyytrewq

        Mistä OneCoinissa on kyse? Minkä kanssa OneCoinilla on tekemistä?


      • IdioottiOot

        Eiköhän nuo kaikki jotka tästä puhuvat ole idiootteja???


    • Onecoin
      • Höpsis! Mitään ei tapahdu onecoin rintamalla. Ignatova haluaa kaikin keinoin säilyttää tilanteen täysin muuttumattomana. Niin kauan kuin mikään ei muutu, hän saa kerätä saaliin, eli ottaa koulutuspakettien myynnistä saadut rahat itselleen. Tosin, vähän hän joutuu niistä jakamaan muillekin pyramidin yläpäässä oleville.

        Lontoo-eventin järjestäminen tällä kaavalla, että vain uskovaiset päästetään sisään, on ihan ovela ajatus. Jo pelkkä Ignatovan näkeminen saa uskovaisen hurmostilaan. Ja mitä sitten hurmosta nostattavat puheet ja yhteishurraminen tuokaan lisää.

        Mutta mitään uutta ei tuosta eventistä ulos tule. Piste.


    • VanKolikko

      Jiihuu
      "Kuvittele, että sinulla on tililläsi rahaa jonka arvo nousee päivittäin"

      Buhahhahhhaa...................

      • PahastiGusetettu

        Eihän tuohon usko kuin tyhmimmät oneconnat.
        Kyllä Rujalla varmasti parran takana hymyilyttää, mikä muu näille idiooteille menis läpi, myisköhän euroilla louhintakoneaikaa.. hah hah niipä teen.

        Osta päivän ruksutusta 100 eurolla, pienin määrä 30 vrk ja rahat etukäteen.
        Outoa, saldo lisääntyi heti tilille..


    • TörkeääKusetusta

      "Sen sijaan maailmaa hirmuisella vauhdilla juuri parhaillaan valloittava kryptovalutta nimeltään Onecoin on kiistatta tällä hetkellä maailman kehittynein kryptovalutta.
      Tutkittuani yli 1.5 vuotta tätä maailman kehittyneintä kryptovaluuttaa, tuntuu kuin Jumala olisi tullut avuksemme ja antanut meille vaihtoehdon joka tosiaankin saattaa osoittautua lähes täydelliseksi oivallukseksi auttaa kaikkia maailman köyhimpiä ihmisiä joita pankit ovat sortaneet ikuisuuden."

      Nyt valkotakkiset paikalle äkkiä! Vai että maailman kehittynein kryptovaluutta..... BRUAHAAHAAHAAHAAHAAAAA!

      Ei helevettos sentään mitä paskaa! Mahtaako sittenkään "jumalalla" olla mitään tekemistä kyseisen pyramidihuijauksen kanssa.....epäilen vahvasti.

      • ihanrehellistä

        Bulgarian koukkunokka on selvästikin jumalan inkarnaatio joka on tullut pelastamaan köyhät.


    • hdkoospö

      Mailman kehittynein kryptovaluutta jolla ei voi ostaa mitään? toivottavasti tunkit menettää kaiken ja niin ne menettääkin. Sinne menee asennussampo ja mikkihiiri on jo puillapaljailla. Voi vidu että tunkit on tyhmiä.

    • Onecoinvoittaja

      Taitaa täällä kirjoittavilla olla sen verra rajoittunut käsityskyky, että eivät ymmärrä järjestelmällisestä kryptovaliitan markkinan rakentamisesta. No ei voi mitään jos näin on, mutta enään ei tarvitse pitkää odotella kun näille ymmärryskykyrajoitteisillekkin selviää mistä on kyse :-)

      • Maailma rakennetaan politiikalla rahalla. Ei kryptovaluutalla.
        Piste.


      • SplitHereAnotherThere

        Vaikka kaikki koskaan "louhittavat" 2.1 miljardia kolikkoa jaettaisiin edes nykyisten parin miljoonan tollon kesken niin 1050 coinia per lärvi. Jos huimaa käyttäjäkuntaa ootte rakentamassa, niin ei hyvältä näytä. Ja missähän vaiheessa "koulutuspakerttien" myynti lopetetaan, ettei 1-xxx kertaa "splittautuvia" "tokeneita" ole liikaa markkinoilla kaikkia mahdollisia 2.1mrd coinia vastaan.


      • IisiiKuMikä

        Eikö Rujolla ollut yhtenä pointtina juuri noiden riistettyjen köyhien rahaliikenteen helppous ja edullisuus? Savannillakin hommaat vaan startterin 130 eurolla ja laitat koulutus PDF:n ohjeen mukaan toukkenit louhintaan. Splitin odotat tietysti ensin. 2000 tokenia vaikeusasteella n. 60 ja kohta e-pay wallettiisi tipahtaa 33 coinia. Sitten ei ku hirssiä ostamaan naapurikylän oc kaupasta, konvertoivalla masterGardilla, UnionPay kortilla tai vaikka siirrät vaan suoraan Nokia 3310:llä kauppiaan tilille.


      • FutureOfThePayments
        SplitHereAnotherThere kirjoitti:

        Vaikka kaikki koskaan "louhittavat" 2.1 miljardia kolikkoa jaettaisiin edes nykyisten parin miljoonan tollon kesken niin 1050 coinia per lärvi. Jos huimaa käyttäjäkuntaa ootte rakentamassa, niin ei hyvältä näytä. Ja missähän vaiheessa "koulutuspakerttien" myynti lopetetaan, ettei 1-xxx kertaa "splittautuvia" "tokeneita" ole liikaa markkinoilla kaikkia mahdollisia 2.1mrd coinia vastaan.

        Jos noilla coineilla koskaan tulee olemaan(!!!???) mitään arvoa, niin eiköhän ne suurin osa ole jo noilla pääkoijareilla. Eikä muuten tule, kukaan ei koskaan tule hyväksymään tätä paskaa maksuna mistään, ikinä.
        Future of the money vaihtui Future of the payment:ksi. Muuta ei sitten tapahtunutkaan. Bigcoin->Onecoin, samat pellet johdossa.
        Parhialan mukaan ei Ruho eikä Greenwood ole koskaan ennen olleet tekemisissä verkostomarkkinoinnin kanssa. Vttu joo. Greenwoodista löytyy sekunnin googlaamisella Bigcoin, Prosper INC, Sitetalk,Loopium ja mitä vielä löytyykään.
        Rehellisellä pelillä mennään edelleen.


    • RujanVeska

      Rujalta karkas mopo käsistä.splitataan ja arvo nousee..oikea taloustieteen tohtori.
      1000 kolikkoa per lärvi.. Nyt tyhjäpäät riittääkö ampumaahan kolikoita

    • HyväJippo

      On kyllä hyvä viritys jos vinkkejä on pari miljoonaa. Paljonkos startteri maksaa? Ja tosiaan kusetettavia riittää Aasiassa vielä reippaasti.

    • HyväJippo

      Tunkkeja

    • HyväJippo

      Mutta Kyllähän Kulta-Hannulle on nostettava hattua,kun sai pelkästään näin pienestä maata kerättyä älykääpiöiltä 100 milliä!

      • CarlPonzi

        Hannu oli karismaattinen, tiesi asiansa, osasi hoitaa homman niin, että tunkit luuli tosiaan käyvänsä valuuttakauppaa.

        Mutta mitä tekee ruja, kaikki päin helbvetiaa..


    • CrystalBall

      Näille uskovaisille voi selittää vaikka mustan valkoiseksi, kunhan muistaa pari taikasanaa: Nopeus, rikastuminen, kutsutuille, naapurisikin, ainutkertaisuus, jne. Nämä kun taitaa, ahneus ja alhainen sivistys- ja koulutustaso hoitavat loput. Kuten WinCapitassakin. Tämän pyramidihuijauksen menestys vain näyttää, huom! näyttää ällistyttävältä ja täysin järjenvastaiselta. Äkkirikastumista havittelevilla ei ole edes yksinkertainen jakolasku, 2100 000 000: 2 000 000 = 1050, hallinnassa. Vaikka koinin arvo nousisi 10€ ( siis täysin hypoteettinen esimerkki), ei sillä vielä rikastuisi. Ilmeisesti tästä syystä nimenomaan tunnetut suomalaiset verkostohuijarit ovatkin päässeet merkittäviin asemiin.

      • Hölmöydenhuippu

        Näin tyhmää kirjoitusta en ole hetkeen lukenutkaan, eli listataan muka osaavasti termejä mutta koko tarina täyttä potaskaa. Ei muuten kannattas esittää fiksumpaa kun on :-)


      • Oomgee

        Mikä oli hankala termi? "Hypoteettinen"?? Vai "jakolasku"?


      • Oomgee kirjoitti:

        Mikä oli hankala termi? "Hypoteettinen"?? Vai "jakolasku"?

        Älä turhaan kysy siltä tuommoista kysymystä ;-)
        Ei se tajua sitä ;-))

        Se on onecoin-uskovainen ja sen selkärangassa oleva pienenpieni "aivosto" jotenkin huomaa että kirjoitus oli epämiellyttävä, joten se kirjoittaa niillä ainoilla keinolla jotka tämä ihmiskarja omaa. Se kirjoittaa "olipas tyhmä kirjoitus". Ei se osaa muuta tai muuten luonnehtia tätä epämiellyttävyyden tilaa. Se ei tunne sanaa "perustele" tai "argumentoi", ne ovat sille hepreaa. Se ymmärtää kaiken konkreettisina asioina kuten "tuoli" tai "pöytä". Sille epäkonkreettinenkin on konkreettista - siten kuin se sen käsittää - ja kun pyydät sitä perustelemaan asiaa se muuttuu kysymysmerkiksi: "miksi mun pitäisi perustella mikä on pöytä tai tuoli" tai "miksi vitussa kysyt tommosta, kaikkihan sen tietää".

        Se kun ei ymmärrä että maailmassa on epäkonkreettisiakin asioita, niin se ei mitenkään käsitä että ihmiset voivat ymmärtää asioita eri tavalla.

        Sinänsä mielenkiintoista miten nämä ali-ihmiset milloinkin tulkitsevat mikä on miellyttävää ja mikä on epämiellyttävää. Mutta sitä me emme koskaan saa tietää, paitsi jos näitä ihmiskarjan yksilöitä saisi joskus "leikkauspöydälle" analysoitavaksi.

        Poijjaat!! Taasen!

        T.Avotampio


    • HERÄTYSAPINAT

      Se nyt vielä puuttuu - että Wincapita kaivetaan haudastaan ja Onecoineilla aletaan tekemään VALUUTTAKAUPPAA!

      Uskokaa tai älkää - se menisi CoiNistiin läpi kuin väärä rah....eiku väärä kryptovaluutta!

      "muuta coinisi suuromaisuudeksi kertoimella 400%"

      Miten ihmiset voivat olla näin jumalattoman typeriä, että lankeavat tällaisiin järjettömyyksiin, vaikka takana tiedetään olevan pyramidipelien pyörittäjinä kunnostautuneet henkilöt?

      JA MIKSEI KELLOT KILKATA, VAIKKA TAUSTALLA ON RUMASTI REISILLE MENNYT BIGCOIN - VEDÄTYS....

      HUH HUH - HERÄTYS NYT JO APINAT!

      • Tyköönyaosaveen

        Jospa saisin nyt kotiutettua voittoni.
        Pakko yrittää rikastumista, vaikka epärehellisillä keinoilla


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      94
      7803
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4127
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      48
      3680
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      3338
    5. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      44
      2928
    6. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      22
      2827
    7. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2782
    8. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      148
      2670
    9. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      46
      2653
    10. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2599
    Aihe