OneCoin Tiedoitus 17.0

OC-sioittaja

Kohta aukeaa kauppa paikat. Nyt kannattaa ostaa OneCoineja. Mega event on tulossa. Kannattaa ostaa pääsy lippuja. Huh huh kyllä vastustajilla hymyt hyytyy kun kuulevat huh huh uutiset. Sioittakaa.

Dupain prinssikin on ostanut 850000 startteria jalka pallon MM-kisojen rakentajille. Siinä ei pankit mahda mitään. Huono puoli on se että vuoden päästä työn tekiät lopettaa työt kun ne on niin rikkaita ettei tarvi enää tehdä töitä ollenkaan. Kyllä taas vastustajilla leuat loksahti. Prinssi joutuu ostamaan uudet 850000 startteria uusille työn tekiöille. Prinssin leuka tulee loksahtamaan.

Me emme lupaa voittoja mutta se voi olla mahdollista. Me myymme koulutus paketteja.

Karavaani kulkee ja leuat loksahtelee.

5

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unohdus

      Minne se apple autotallissa jäi.

      Mitään ette voi (tai kevyesti voin voi vaihtaa margariiniin)

      • eventti116

        Ilmeisesti Lontoon eventti on vahvistettu SSE areenalle, yksityistilaisuutena. Eventti siis olisi tulossa mikä yllättää minut täysin että tuonne pääsivät. Sieltä tulevat uutiset tuskin leukoja loksahtaa. Mutta tämä on minulle iso yllätys jos pitää paikkansa.


    • IhanaaTyhmyyttä

      Hetkeäkään en epäillyt ettei toteutuisi, vaikka olen asianvastustaja number ONE.

      - Rahat pois tunkeilta lipuilla.
      - Lisää hypetystä- "meillä oli Areenatilaisuus Lontoossa" helpottaa tunkitusta.
      - Saadaan lisää aikaa pyramidin kopsahtamisen.

      Mutta tuodaanko kyseisessä tilaisuudessa esiin jotain raskauttavaa suomalaisenlainsäädännön mukaan, lauantai näyttää sitten?

      Alkaa olla aika viranomaisten puhaltaa kolikkopeli poikki, mutta uberihmeellisiä koulutuksia tulee saada myydä jatkossakin. Mutta onko koulutukselle oikeasti makaavaa asiakaskuntaa.

    • Kyllä se poijjaat lienee, että tämä kolikkohuijaus jatkuu ja jatkuu ... niin kauan kunnes kukaan ei laita sinne rahaa enää. Sitten ne kiskaisee töpselin seinästä. Se vaan aikanan kuivuu kokoon. Mutta näemmä ei kaadu niin dramattisesti kuin Wincapita.

      Lontoon eventissä kaikki neljä puhujaa hypettävät uskovaisille juuri niitä juttuja jotka he ennestäänkin tietävät, ja jotka saavat heidät "hurmokseen". Sehän on tilaisuuden "sole purpose". ;-)

      Mutta siis mitään uutta siellä ei kuulla!!

      Poijjaat!! Taasen!

      T.Avotampio

    • Ai niin, unohtui ...

      Karavaani köhii ja koira kulkee!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1442
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      882
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      56
      849
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      806
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      683
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      680
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      333
      651
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      644
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      72
      609
    Aihe