Rujan pörssit

OneInspector

Mustalaisämmällä on kaksi pörssipaikkaa, joissa rahansa menettäneet voivat kehitellä pilvilinnojaan:

https://mybigcoinexchange.com/index.php
http://xcoinx.com/

Huomatkaa erityisesti, että BigCoin-pörssi on edelleen voimissaan, vaikka kyseinen pyramidihuijaus on jo romahtanut tai "jäätynyt". Sama tulee tapahtumaan OneCoinillekin, eli koko huijaus jäätyy ja kuolee pois, mutta pörssiä pidetään yllä ja uskotellaan, että valuutta on todellinen.

2

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joo, tuolta se alkaa näyttää. Ei me taida nopeata loppua tälle nähdä ... sääli ... olisin nauttinut siitä niin suuresti ...

      Ihme että näitä uskovaisia sikiää aina jostain?!?!?!

      Järvinen veti muuten taas aika tylyä tekstiä. Jos tätä joku coinisti lukee, niin käykää edes kattomassa toi Järvisen uusin. Jospa edes yksi coinisti tajuaisi mikä on homman nimi:

      http://pjarvinen.blogspot.fi/2016/06/onecoin-selittajat-kovan-paikan-edessa.html

      Mutta joo, Lontoon eventti teki sen taikatempun, että nyt katseet suunnataan kohti lokakuuta, jolloin taas tapahtuu "leuat loksauttavia" juttuja. Aivan samoin kuin viime kuukausina katseet suunnattiin 11.6. mega-eventtiin jossa leuat loksahtivat, tai sitten ei.

      Ja annas olla, lokakuussa taas tulee uudet tuulet, uudet uutiset, joilla katseet suunnataan kesään 2017. Eli kovat jutut tulee vasta silloin. Ja taas loksahtelee leukoja.

      Ja kesällä 2017 ... jne.jne.jne.

      Kattokaa muuten Lontoon videoilta erityisesti Kari Walhroosin kommentit:
      -vain 5% populaatiosta on niitä tyyppejä jotka ei kysele, niille myykää paketteja välittömästi
      -jos vastaan tulee henkilö joka esittää ikäviä kysymyksiä, ohittakaa se välittömästi älkääkä keskustelko sen kanssa

      HAH HAH HAH ... vain USKOVAISET keskenään tietävät mikä on oikein. Ja tohtori RUJA tietää kaiken. Tohtori, joka esittää omia toiveitaan tuevaisuudesta faktoina, ja joille hurmosyleisö taputtaa niinkuin Pohjois-Korean Kimille, sanoi tämä mitä tahansa!

      Google play storessa on muuten ladattavissa tämä uusi häkellyttävä OneLife sovellus. Ei siinä mitään toiminnallisuutta ole, mutta vissiin sillä voi ostaa lisää KOULUTUSPAKETTEJA!!!

      Poijjaat!! Taasen!

      T.Avotampio

    • aikalainen-x

      Aiaiaiaiai! Kun kesälomat loppuu, niin pääsee vittuileen oikein kunnolla muutamalle työpaikan virtuaalimiljonäärille :D

      Kivasti alkaa aina tunkeilla naama punottaan, kun kahvihuoneessa kyselee, että mites onecoinilla nykyään menee! RUHAHAHAHHAAAA!!!1

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      22
      2997
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2587
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1453
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1340
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1241
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      989
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      883
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      806
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      27
      645
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      611
    Aihe