Rollossa tapahtuu niin kuumia asioita

Rollon rovakadulla tapahtuu niin kuumia asioita joka on saanut poliiseja talon katolle onko kellään hajuu mitä täällä tapahtuu
18480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

kuumat asiat kuin tulipalot

Äänestä

Kyllä

Äänestä

Tulipalo entisessä koulurakennuksessa, poliisi otti kaksi kiinni

Äänestä

Kerro

Äänestä

Tuli saatiin taltutettua pian ja poliisi otti kaksi henkilöä kiinni Rovaniemen keskustassa sijaitsevasta koulurakennuksesta.

Äänestä

Jokohan se Rovaniemen pyromaani saatiin kiinni. Ekaksi Muurolassa poltti kaksi taloa, sitten Tolosen koulun ja nyt tämän. Oliskohan samat tyypit.

Äänestä

Kannattaisi poliisin tsekata niitä henkilöitä jotka ovat aiemminkin olleet samalla asialla. Niitähän löytyy muutama Roistakin, varmaan tiedätte.

Äänestä

Matut ovat alkaneet mielipuuhansa! Tämä silminnäkijöiden faktaa.

Äänestä

Mitä sitä paskaa. Tekijä/t ovat ihan valkonaamaisia syntyperäisiä suomalaisia, siitä on varma tieto. Juttelin asiasta erään teollisuusvartijan kanssa joka sattuneesta syystä tiesi aika tarkkaan mitä poliisi etsii.
Saatko kovankin orgasmin kun keksit noita juttuja?

Äänestä

Nyt sinä valhetta lykkäät. Vartijathan eivät saa kertoilla työjuttuja. vai....

Äänestä

Vartijat kertovat paljonkin asioita. Nimiä ei tietenkään mainita mutta yleisluontoisesti voi kertoa.

Äänestä

https://youtu.be/Pv6AQ7s1bZw
Katso lue ja sivisty!
YLE hävitti Perjantai-ohjelman videon koskien MV:tä
Laitamme uudelleen lukijoiden toivomuksesta.

Äänestä

Täyttä paskaa koko video. Heikkolahjaisten elämänkoululaisten viihdettä.

Äänestä

Tulipalo entisessä koulurakennuksessa, poliisi otti kaksi kiinni. Aika oli 17.06.2016
Hätäkeskukselle tehtiin aamulla kuuden aikaan ilmoitus tulesta rakennuksen tuulikaapista ja poliisin mennessä paikalle rakennuksesta tavattiin kaksi henkilöä jotka ovat nyt kiinniotettuina. Tuli saatiin taltutettua pian ja poliisi otti kaksi henkilöä kiinni Rovaniemen keskustassa sijaitsevasta koulurakennuksesta.
Rakennus on tyhjillään, viimeksi siinä on toiminut teatteri. Tapahtuman motiivia selvitetään ja poliisi tiedottaa asiasta lisää myöhemmin
tämä on täyttä totta terveisin mv-toimittajalta

Äänestä

MV-lehden toimittaja? Eli jokainen suomalainen joka osaa kirjoittaa edes jotenkin tekstiä ja ei tee hirvittävän paljon virheitä. Se on se ainoa pätevyysvaatimus.

Ja sitten se toinen tosiasia: Poliisi itseasiassa tiedotti asiasta jo ennen MV-sivustoa, se juttu kopioitiin sinne. Unohdit myös mainita että tekijät ovat ihan perusrovaniemeläisiä nuoria valkonaamaisia poikia. Kyseessä lienee kännisten päähänpisto.

Äänestä

Tulipalo entisessä koulurakennuksessa, poliisi otti kaksi kiinni. Aika oli 17.06.2016
Hätäkeskukselle tehtiin aamulla kuuden aikaan ilmoitus tulesta rakennuksen tuulikaapista ja poliisin mennessä paikalle rakennuksesta tavattiin kaksi henkilöä jotka ovat nyt kiinniotettuina. Tuli saatiin taltutettua pian ja poliisi otti kaksi henkilöä kiinni Rovaniemen keskustassa sijaitsevasta koulurakennuksesta.
Rakennus on tyhjillään, viimeksi siinä on toiminut teatteri. Tapahtuman motiivia selvitetään ja poliisi tiedottaa asiasta lisää myöhemmin.

Tämä teksti oli poliisin sivulla ja Poliisi itseasiassa tiedotti asiasta ja minäpä en tiedottanut mitään. Se on se ainoa pätevyysvaatimus "kirjoituksessa" jokainen osaa kirjoittaa mutta minäpä en kirjoittanut.
Minulla tai jokaisella on sananvapaus. Tämä oikeus sisältää vapauden pitää mielipiteitä sekä vastaanottaa ja levittää tietoja ja ajatuksia alueellisista rajoista riippumatta ja viranomaisten siihen puuttumatta .
Sananvapauteen sisältyy oikeus ilmaista, julkistaa ja vastaanottaa tietoja, mielipiteitä ja muita viestejä kenenkään ennakolta estämättä. Tarkempia säännöksiä sananvapauden käyttämisestä annetaan lailla. Lailla voidaan säätää kuvaohjelmia koskevia lasten suojelemiseksi välttämättömiä rajoituksia.
Viranomaisen hallussa olevat asiakirjat ja muut tallenteet ovat julkisia, jollei niiden julkisuutta ole välttämättömien syiden vuoksi lailla erikseen rajoitettu. Jokaisella on oikeus saada tieto julkisesta asiakirjasta ja tallenteesta

Äänestä

Mitä ihmettä oikein selität täällä itsestäänselviä asioita? Poliisi tiedotti asiasta ja sinä kopioit poliisin jutun? Oletpa oikea "ammattitoimittaja," osaat oikein copypastata.

Äläkä ihmeessä mainosta olevasi MV-lehden toimittaja. Se on Suomen häpeällisin titteli jolla ei ole mitään arvoa. Tai jos se parantaa sinut niin siitä vaan.

Äänestä

Kummako ne ei saa tuota roskakatos pyromaania kiinni. Jokuaika sitte se sytytteli niiä ympäri kaupunkia ja sai vissii aika kovaa vahinkoki ku autot palaa vierestä.

Pietti vähä taukoa ja nyt on taas parit katokset ollu tulessa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


qetu kirjoitti:

Rollon rovakadulla tapahtuu niin kuumia asioita joka on saanut poliiseja talon katolle onko kellään hajuu mitä täällä tapahtuu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu